XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 4 PAŹDZIERNIKA 2020

Przeprowadzona w ubiegłą niedzielę zbiórka ofiar do skarbony na pomoc poszkodowanym uchodźcom na wyspie Lesbos przyniosła kwotę 4052 zł. Bóg zapłać za to wsparcie!

Nabożeństwa Różańcowe odbywają się przez cały miesiąc październik o godz. 18.30.

Msza św. inaugurująca nowy Rok Akademicki na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika zostanie odprawiona w czwartek, o godz. 19.00. Tej Eucharystii będzie przewodniczył i homilię wygłosi ks. bp Józef Szamocki. Wcześniej o godz. 18.15 studenci poprowadzą różaniec w intencji ludzi i spraw naszego uniwersytetu. Zapraszamy szczególnie studentów, wykładowców, pracowników akademickich i wszystkich absolwentów UMK.

Spotkanie dla osób pragnących współorganizować Wigilię dla Samotnych odbędzie się w piątek o godz. 19.00 w domku Duszpasterstwa Akademickiego STUDNIA przy naszym kościele.

Czuwanie modlitewne w duchu Taizé organizowane przez wspólnotę „Słowo Życia” odbędzie się w naszym kościele w piątek o godz. 20.00.

Rekolekcje na Dobry Początek dla studentów rozpoczną się w przyszłą niedzielę o godz. 19.00 i będą trwać do środy włącznie. Poprowadzi je o. Wojciech Werner – jezuita, katecheta i duszpasterz akademicki. Zapraszamy!

Ukazał się nowy numer kwartalnika poświęconego duchowości ignacjańskiej MANREZA. Temat numeru, który jest dostępny w księgarence, to „Kochać więcej, lepiej służyć”. Artykuły wprowadzają w lepsze rozumienie jak żyć na większą chwałę Bożą i jak miłość do Boga przekłada się na pragnienie dobra drugiego człowieka.

Wystawa pt. „75 lat obecności jezuitów w Toruniu” jest udostępniona w naszym kościele. Została ona przygotowana we współpracy z Biblioteką UMK w ramach obchodów 75-lecia nieprzerwanej obecności jezuitów w Toruniu. Zapraszamy do zobaczenia ważnych epizodów naszej najnowszej historii.

Automatyczne, bezdotykowe dystrybutory z płynem do dezynfekcji rąk zostały ustawione przy wejściach do kościoła. Ponadto w kruchcie kościoła przy kropielnicy znajduje się także automatyczny, bezdotykowy dystrybutor z wodą święconą. Zachęcamy do roztropnego korzystania! Prosimy także pamiętać o zakrywaniu ust i nosa podczas celebracji liturgicznych w naszym kościele.