XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 30 września 2018

Jutro, 1 października, rozpoczynamy Nabożeństwa Różańcowe, które w naszym kościele będą odprawiane przez cały miesiąc o godz. 18.30.

W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i sobota miesiąca. Nabożeństwa w te dni zostaną odprawione po Mszy o godz. 9.00.

Dzięki Państwa wsparciu udało nam się w sierpniu spłacić ostatnią ratę kredytu zaciągniętego na remont kościoła. Bóg zapłać za wszelkie ofiary! Od najbliższej pierwszej niedzieli miesiąca będziemy prosili o wsparcie funduszu remontowo-inwestycyjnego. W niedalekiej przyszłości chcielibyśmy wymienić kolejne konfesjonały w naszym kościele.

„Rekolekcje na dobry początek” rozpoczną się niedzielę, 7 października podczas Mszy o godz. 19.00 i potrwają do środy włącznie. Rekolekcje poprowadzi ks. Michał Misiak – streetworker z Łodzi. W przyszłą niedzielę podczas Eucharystii o godz. 19.00 zainauguruje także działalność nasze Duszpasterstwo Akademickie „Studnia” i po Mszy zapraszamy studentów na tradycyjna „kolacyjkę”.

Stowarzyszenie Przystań M organizuje w naszym DA warsztaty z komunikacji międzyosobowej dla studentów i ludzi młodych, które będą się opierały o podręcznik Marshalla Rosenberga „Porozumienie bez przemocy. O języku życia”. Warsztaty rozpoczną się w poniedziałek, 1 października i potrwają do 15 grudnia. Informacje i zapisy u duszpasterzy akademickich.

Wspólnota dla mężczyzn „Lew Judy” zaprasza dorosłych mężczyzn do formacji w kolejnej kompanii braci powstającej przy Kościele Akademickim. Liczba miejsc jest ograniczona. Szczegóły w internecie i na plakacie przy wyjściu z kościoła.

Przypominamy, że przy naszym kościele istnieje możliwość skorzystania z indywidualnej pomocy: we wtorki w godz. 12-14 – Poradnictwo Psycho-logiczne, w czwartki w godz. 17-19 – Poradnictwo Rodzinne oraz we wtorki i w środy w godz. 17-19 – Pogotowie Duszpasterskie. Ta ostatnia propozycja jest okazją do bezpośredniego porozmawiania z kapłanem na różne ważne tematy. Zapisy na te wszystkie indywidualne i bezpłatne spotkania odbywają się w księgarence w kruchcie kościoła.

Witamy serdecznie w Kościele Akademickim wszystkich studentów, wykładowców i pracowników akademickich, którzy rozpoczynają nowy rok studiów i pracy.