XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 27 WRZEŚNIA 2020

Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Papież Franciszek apeluje, aby w twarzach uchodźców rozpoznać głodnego, chorego Chrystusa i służyć Mu. Ofiary złożone do skarbony przed głównym wyjściem z kościoła zostaną przeznaczone na pomoc poszkodowanym, po pożarze obozu dla uchodźców na wyspie Lesbos. Bóg zapłać za wsparcie!

Przypominamy, że od pierwszej niedzieli września wróciliśmy do regularnego odprawiania dodatkowej Mszy św. o godz. 15.30.

W czwartek, 1 października rozpoczynamy Nabożeństwa Różańcowe, które w naszym kościele będą odprawiane przez cały miesiąc o godz. 18.30.

W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i sobota miesiąca. Nabożeństwa w te dni zostaną odprawione po Mszy o godz. 9.00.

Za tydzień przypada I-sza niedziela miesiąca i ofiary zbierane na tacę zostaną przeznaczone na fundusz remontowo-inwestycyjny naszego kościoła. Bóg zapłać za każde wsparcie!

Spotkanie dla osób pragnących współorganizować Wigilię dla Samotnych odbędzie się w piątek, 9 października o godz. 19.00 w domku Duszpasterstwa Akademickiego STUDNIA przy naszym kościele.

Wystawa pt. „75 lat obecności jezuitów w Toruniu” jest udostępniona w naszym kościele. Została ona przygotowana we współpracy z Biblioteką UMK w ramach obchodów 75-lecia nieprzerwanej obecności jezuitów w Toruniu. Zapraszamy do zobaczenia ważnych epizodów naszej najnowszej historii.

Automatyczne, bezdotykowe dystrybutory z płynem do dezynfekcji rąk zostały ustawione przy wejściach do kościoła. Ponadto w kruchcie kościoła przy kropielnicy znajduje się także automatyczny, bezdotykowy dystrybutor z wodą święconą. Zachęcamy do roztropnego korzystania!

Wspólnota Ruchu Czystych Serc serdecznie zaprasza osoby w wieku od 18 do 35 lat na I powakacyjne spotkanie, które rozpocznie się Mszą św. o godz. 19, w najbliższy czwartek 1-go października.

Eucharystia w intencji „O nawrócenie ekologiczne dla wszystkich ludzi, czyli szczerą troskę o świat, który jest darem otrzymanym dzięki miłości Ojca”, zostanie odprawiona w Niedzielę św. Franciszka z Asyżu, czyli 4 października o godz. 12.00 w naszym kościele. Zapraszamy do modlitwy w tej intencji.

Informacja o. Marka Kruszyńskiego SJ dotycząca kwartalnika „Manreza”

Witamy serdecznie w Kościele Akademickim wszystkich studentów, wykładowców i pracowników akademickich, którzy rozpoczynają nowy rok studiów i pracy!