XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 21 października 2018

Dzisiaj rozpoczyna się w całym Kościele Światowy Tydzień Misyjny. Jest on obchodzony od 1926 roku i został ogłoszony przez papieża Piusa XI.

W dzień Wyborów Samorządowych zachęcamy do modlitwy za naszą ojczyznę. Nauczanie Kościoła przypomina nam także, że „obywatele powinni, na ile to możliwe, brać czynny udział w życiu publicznym” (KKK 1915).

Zbiórka do puszek przeprowadzona w ubiegłą niedzielę na stypendia Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia wyniosła 3027 zł. Bóg zapłać za to wsparcie.

Nabożeństwa Różańcowe odprawiamy przez cały miesiąc październik o godz. 18.30.

W poniedziałek obchodzimy uroczystość św. Jana Pawła II, patrona województwa kujawsko-pomorskiego.

Spotkanie zatytułowane „Wczoraj i dziś” odbędzie się w niedzielę, 28 października o godz. 17.30 w Domku DA. Gościem specjalnym spotkania będzie pani dr Cecylia Iwaniszewska, pierwsza w historii UMK absolwentka astronomii, działaczka społeczna zaangażowana w wiele inicjatyw do dziś, osoba z niezwykłą wiedzą i pasją życia.

W zakrystii kościoła można już odbierać kartki i także składać tegoroczne Wypominki Modlitewne za naszych zmarłych.

Przypominamy, że przy naszym kościele istnieje możliwość skorzystania z indywidualnej pomocy: we wtorki w godz. 12-14 – Poradnictwo Psychologiczne, w czwartki w godz. 17-19 – Poradnictwo Rodzinne oraz we wtorki i w środy w godz. 17-19 – Pogotowie Duszpasterskie. Ta ostatnia propozycja jest okazją do bezpośredniego porozmawiania z kapłanem na różne ważne tematy. Zapisy na te wszystkie indywidualne i bezpłatne spotkania odbywają się w księgarence w kruchcie kościoła.