XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 18 PAŹDZIERNIKA 2020

KOMUNIKAT PRZEWODNICZĄCEGO KEP WOBEC NOWYCH OBOSTRZEŃ SANITARNYCH PODCZAS ZGROMADZEŃ RELIGIJNYCH

Wobec zwiększającej się gwałtownie liczby zakażeń koronawirusem i nowych obostrzeń sanitarnych, dotyczących udziału wiernych w zgromadzeniach religijnych –1 osoba na 7 m2 w strefie czerwonej – zwracam się do wszystkich wiernych z prośbą o przyjęcie ze zrozumieniem i cierpliwością nałożonych ograniczeń.
Aktualna sytuacja epidemiczna i nałożone restrykcje są trudne dla nas wszystkich, ale musimy pamiętać, że ich celem jest troska o nasze życie i zdrowie.
Niech udział w Eucharystii, spowiedź, adoracja, modlitwa Słowem Bożym, również w ciągu tygodnia – z zachowaniem wszelkich wymogów bezpieczeństwa sanitarnego – staną się dla nas źródłem odwagi i duchowej siły.
Matce Bożej, Różańcowej Pani, powierzam moich współbraci w biskupstwie, kapłanów i osoby życia konsekrowanego oraz wszystkich wiernych, zapewniając o duchowej bliskości i modlitwie.

abp Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański, Przewodniczący KEP

Mając na uwadze obecną sytuację ks. bp Wiesław Śmigiel udziela ogólnej dyspensy od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy Świętej. Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy św. nie jest grzechem. Jednocześnie zachęcamy do modlitwy osobistej.

Prosimy także o wyrozumiałość i dostosowanie się do względów bezpieczeństwa, które określają, że w przestrzeni kościoła może przebywać nie więcej niż 140 osób. Natomiast przez cały dzień zapraszamy do Adoracji Najświętszego Sakramentu oraz modlitwy indywidualnej. W niedziele odprawiamy także dodatkową Mszę św. w kościele o godz. 15.30.

Zbiórka do skarbony przeprowadzona w ubiegłą niedzielę i przeznaczona na dzieło Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia przyniosła kwotę 2207 zł. Bóg zapłać za to wsparcie.

Nabożeństwa Różańcowe odbywają się przez cały miesiąc październik o godz. 18.30.

Kurs Alfa dla studentów rozpocznie się we wtorek, 20 października. Całość obejmuje 11 cotygodniowych spotkań. Jest to okazja do pogłębienia i odkrycia na nowo wiary, życia i jego sensu. Więcej informacji u duszpasterzy.

W zakrystii kościoła można już odbierać kartki i także składać tegoroczne Wypominki Modlitewne za naszych zmarłych.

Wystawa „Na skrzydłach Miłości” pokazująca atmosferę spotkań z trzema papieżami w różnych zakątkach świata jest do obejrzenia w naszym kościele.

Informacja dotycząca Kiermaszu Misyjnego – o. Grzegorz.