XX NIEDZIELA ZWYKŁA – 16 SIERPNIA 2020

Dzisiaj obchodzimy w polskim Kościele Dzień Solidarności z mieszkańcami Bejrutu. Tam 4 sierpnia doszło do potężnej eksplozji materiałów wybuchowych, która przyniosła ponad 150 ofiar śmiertelnych, ponad 5 tys. rannych i szkody materialne oszacowane na miliardy dolarów. Prosimy o modlitwę za żywe i zmarłe ofiary tej tragedii. A ofiary złożone do skarbony przy głównym wyjściu z kościoła zostaną przekazane na rzecz poszkodowanych za pośrednictwem Caritas Polska. Bóg zapłać za każde wsparcie!

Międzynarodowy Dzień Upamiętniający Ofiary Aktów Przemocy ze względu na Religię lub Wyznanie przypada w sobotę. Tego dnia o godz. 15.30 odprawimy Mszę św. w intencji tych ofiar modląc się także za wszystkich sprawców przemocy. Zachęcamy do modlitwy w tej intencji!

Koncert galowy zatytułowany „Szumią jodły na gór szczycie” z okazji 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II odbędzie się w niedzielę, 23 sierpnia o godz. 13.00 w naszym kościele. Więcej informacji na plakatach i w internecie. Wstęp wolny, zapraszamy!

Przypominamy, że w okresie wakacyjnym spowiadamy w dni powszednie bez zmian czyli w godz. 7.30 – 12.00 i 16.00 – 19.30, a w niedziele kilka minut przed i podczas wszystkich Mszy św. Podobnie porządek Mszy św. w naszym kościele nie ulega zmianie. Wyjątkiem jest tylko odwołanie w lipcu i sierpniu dodatkowej Mszy św. w niedziele o godz. 15.30.

W naszym kościele jest udostępniona wystawa pt. „75 lat obecności jezuitów w Toruniu”. Została ona przygotowana we współpracy z Biblio-teką UMK w ramach obchodów 75-lecia nieprzerwanej obecności jezuitów w Toruniu. Zapraszamy do zobaczenia ważnych epizodów naszej najnowszej historii.

Witamy serdecznie w Kościele Akademickim wszystkich turystów, gości przybywających do Torunia i życzymy udanego wypoczynku!