XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 5 sierpnia 2018

Czterdziesta Piesza Pielgrzymka Diecezji Toruńskiej na Jasną Górę wyruszyła w sobotę z katedry toruńskiej. Natomiast po Toruniu wędrować będzie tradycyjnie tzw. Minipielgrzymka przeznaczona dla tych, którzy nie mogą się udać na Jasną Górę, ale pragną towarzyszyć pielgrzymom. W naszym kościele ta Minipielgrzymka zgromadzi się w poniedziałek, 13 sierpnia o godz. 15.00. Organizatorzy zapraszają do udziału, więcej informacji w gablocie, a wszyscy pamiętajmy w modlitwie o naszych pielgrzymach.

Święto Przemienienia Pańskiego obchodzimy w poniedziałek, święto św. Teresy Benedykty, patronki Europy, obchodzimy w czwartek, a święto św. Wawrzyńca przypada w piątek.

Za Ofiarodawców i Dobroczyńców naszego kościoła i domu zakonnego modlimy się podczas Eucharystii odprawianej w środę o godz. 19.00.

Przypominamy, że w okresie wakacyjnym spowiadamy w dni powszednie bez zmian czyli w godz. 7.30 – 12.00 i 16.00 – 19.30, a w niedziele kilka minut przed i podczas wszystkich Mszy św. Podobnie porządek Mszy św. w naszym kościele nie ulega zmianie.

Witamy serdecznie w Kościele Akademickim wszystkich turystów, gości przybywających do Torunia i życzymy udanego wypoczynku!