XVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 29 lipca 2018

Uroczystość św. Ignacego Loyoli – założyciela Jezuitów – przypada we wtorek, 31 lipca. Tego dnia kazania w naszym kościele będzie głosił o. Zbigniew Leczkowski – superior jezuitów w Toruniu. W tą uroczystość będziemy również błogosławić wodę św. Ignacego, która jest często używana w modlitwie o dobry przebieg ciąży i urodzin dziecka.

W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i sobota miesiąca. Nabożeństwa w te dni zostaną odprawione po Mszy o godz. 9.00.

W sobotę, 4 sierpnia wyruszy z Katedry toruńskiej 40. Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Aktualnie trwają zapisy, a więcej informacji w parafiach, na plakatach i na stronach internetowych.

Za tydzień I-sza niedziela miesiąca i ofiary zebrane na tacę zostaną przeznaczone na spłatę kredytu związanego z remontem naszego kościoła. Bóg zapłać za każde wsparcie!

Przypominamy, że w okresie wakacyjnym spowiadamy w dni powszednie bez zmian czyli w godz. 7.30 – 12.00 i 16.00 – 19.30, a w niedziele kilka minut przed i podczas wszystkich Mszy św. Podobnie porządek Mszy św. w naszym kościele nie ulega zmianie.

Witamy serdecznie w Kościele Akademickim wszystkich turystów, gości przybywających do Torunia i życzymy udanego wypoczynku!