XVII Niedziela Zwykła – 28 lipca 2019

Uroczystość św. Ignacego Loyoli – założyciela Jezuitów – przypada w środę, 31 lipca. Tego dnia kazania w naszym kościele będzie głosił o. Kazi-mierz Wójt – duchowny jezuitów w Toruniu. W tą uroczystość będziemy również błogosławić wodę św. Ignacego, która jest często używana w modlitwie o dobry przebieg ciąży i urodzin dziecka.

W tym tygodniu obchodzimy pierwszy piątek i sobotę miesiąca. Nabożeństwa w te dni zostaną odprawione po Mszy o godz. 9.00.

Za tydzień przypada I-sza niedziela miesiąca i ofiary zbierane na tacę zostaną przeznaczone na fundusz remontowo-inwestycyjny naszego kościoła. Bóg zapłać za każde wsparcie!

41. Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszy z Katedry toruńskiej dnia 4 sierpnia. A więcej informacji na plakatach i na stronach internetowych.

Przypominamy, że w okresie wakacyjnym spowiadamy w dni powszednie bez zmian czyli w godz. 7.30 – 12.00 i 16.00 – 19.30, a w niedziele kilka minut przed i podczas wszystkich Mszy św. Podobnie porządek Mszy św. w naszym kościele nie ulega zmianie.

Witamy serdecznie w Kościele Akademickim wszystkich turystów, gości przybywających do Torunia i życzymy udanego wypoczynku!