XV NIEDZIELA ZWYKŁA – 14 lipca 2019

Kuria Diecezji Toruńskiej informuje:
W dniach od 18 do 30 lipca bieżącego roku w Toruniu odbędzie się obóz stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Do naszego miasta przybędzie około 1000 uczniów i studentów z całej Polski. W piątek 19 lipca na rozpoczęcie obozu zostanie odprawiona Eucharystia w katedrze toruńskiej o godzinie 10.00. Uczestnicy obozu podczas pobytu w Toruniu zapoznają się m.in. z historią i atrakcjami turystycznymi naszego miasta i regionu oraz ofertą edukacyjną toruńskich wyższych uczelni. Stypendyści Fundacji, która jest określana mianem „żywego pomnika św. Jana Pawła II”, w przyszłą niedzielę (21 lipca) podzielą się także swoim świadectwem wiary podczas przedpołudniowych Mszy Świętych we wszystkich toruńskich parafiach. Szczególnym wydarzeniem, na które w imieniu Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” pragniemy zaprosić wszystkich mieszkańców Torunia jest koncert zespołu „Tylko Ty”, którzy tworzą stypendyści i absolwenci programu stypendialnego. Koncert odbędzie się w niedzielę 28 lipca o godzinie 19.30 na Scenie Letniej na wiślanej barce przy Bulwarze Filadelfijskim w Toruniu.

Taca remontowo-inwestycyjna zebrana w ubiegłą niedzielę przyniosła kwotę 7539 zł. Bóg zapłać za każde wsparcie.

W dniach 19-20 lipca na terenie przy scenie plenerowej CKK Jordanki odbywać się będzie kolejna edycja Festiwalu SONG OF SONGS. Wystąpią znakomici artyści: Magda Anioł, Beata Bednarz, Monika Kuszyńska, Natalia Niemen, Olga Szomańska, Darek Malejonek, Adam Strug, Rodzina Pospieszalskich oraz zespoły Anastasis, Gospel Rain, Dagadana i 2 Tm 2,3. Koncerty festiwalowe rozpoczynają się o godz. 18.00. W sobotę, 20 lipca o godzinie 12.00 w kościele pw. Wniebowzięcia NMP odbędzie się tradycyjna, uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem ks. biskupa Józefa Szamockiego.

Parafia Wniebowzięcia NMP w Toruniu zaprasza na cykl Mariackich Koncertów Organowych, które odbywać się będą we wszystkie niedziele od 14 lipca do 1 września o godz. 20.30. Wstęp wolny, a więcej informacji na banerach, plakatach oraz na stronie Diecezji Toruńskiej.

Przypominamy, że w okresie wakacyjnym spowiadamy w dni powszednie bez zmian czyli w godz. 7.30 – 12.00 i 16.00 – 19.30, a w niedziele kilka minut przed i podczas wszystkich Mszy św. Podobnie porządek Mszy św. w naszym kościele nie ulega zmianie.

Witamy serdecznie w Kościele Akademickim wszystkich turystów, gości przybywających do Torunia i życzymy udanego wypoczynku!

Ogłoszenie ks. Jacka o zbiórce na rzecz „Wspólnoty Chleb Życia”