XIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 9 SIERPNIA 2020

Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny obchodzimy w sobotę, 15 sierpnia. Jest to uroczystość nakazana i obowiązuje nas uczestnictwo we Mszy św. W naszym kościele porządek Mszy św. i spowiedzi jak w każdą niedzielę.

Taca remontowo-inwestycyjna zebrana w ubiegłą niedzielę przyniosła kwotę 5878 zł. Bóg zapłać za każde wsparcie!

 Za Ofiarodawców i Dobroczyńców naszego kościoła i domu zakonnego modlimy się podczas Eucharystii odprawianej w środę o godz. 19.00.

Przypominamy, że w okresie wakacyjnym spowiadamy w dni powszednie bez zmian czyli w godz. 7.30 – 12.00 i 16.00 – 19.30, a w niedziele kilka minut przed i podczas wszystkich Mszy św. Podobnie porządek Mszy św. w naszym kościele nie ulega zmianie. Wyjątkiem jest tylko odwołanie w lipcu i sierpniu dodatkowej Mszy św. w niedziele o godz. 15.30.

W naszym kościele jest udostępniona wystawa pt. „75 lat obecności jezuitów w Toruniu”. Została ona przygotowana we współpracy z Biblioteką UMK w ramach obchodów 75-lecia nieprzerwanej obecności jezuitów w Toruniu. Zapraszamy do zobaczenia ważnych epizodów naszej najnowszej historii.

Wspólnota „Góra Pokoju” działająca przy Duszpasterstwie Akademickim „STUDNIA” zaprasza na Wakacyjną Adorację Akademicką, która odbędzie się w środę o godz. 20.00 w naszym kościele.

Witamy serdecznie w Kościele Akademickim wszystkich turystów, gości przybywających do Torunia i życzymy udanego wypoczynku!