XIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 5 LIPCA 2020

Posłanie uczestników wolontariatu misyjnego „Projekt Zambia 2020” dokona się dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 12.00, której będzie przewodniczył ks. bp Józef Szamocki. Zapraszamy do modlitwy w intencji tego dzieła!

Za Ofiarodawców i Dobroczyńców naszego kościoła i domu zakonnego modlimy się podczas Eucharystii odprawianej w środę o godz. 19.00.

Święto św. Benedykta, patrona Europy, obchodzimy w sobotę, zachęcamy do modlitwy w intencji naszego kontynentu.

W naszym kościele jest udostępniona wystawa pt. „75 lat obecności jezuitów w Toruniu”. Została ona przygotowana we współpracy z Biblioteką UMK w ramach obchodów 75-lecia nieprzerwanej obecności jezuitów w Toruniu. Zapraszamy do zobaczenia ważnych epizodów naszej najnowszej historii.

Przypominamy, że w okresie wakacyjnym spowiadamy w dni powszednie bez zmian czyli w godz. 7.30 – 12.00 i 16.00 – 19.30, a w niedziele kilka minut przed i podczas wszystkich Mszy św. Podobnie porządek Mszy św. w naszym kościele nie ulega zmianie. Wyjątkiem jest tylko odwołanie w lipcu i sierpniu dodatkowej Mszy św. w niedziele o godz. 15.30.

Wspólnota „Góra Pokoju” działająca przy Duszpasterstwie Akademickim „STUDNIA” zaprasza na Wakacyjną Adorację Akademicką w najbliższą środę  o godz. 20:00.

Domowy Kościół Diecezji Toruńskiej zaprasza wszystkich chętnych do uczestnictwa w Święcie Miłości Małżeńskiej przy relikwiach świętych Zelii i Ludwika Martin w Grębocinie. Św. Zelia i Ludwik Martin, rodzice św. Teresy, w nocy z 12 na 13 lipca 1858 r. zawarli sakrament małżeństwa. Spotkanie rozpocznie się w niedzielę, 12 lipca 2020, Mszą św. w kościele w Grębocinie o godz. 12:00. Podczas Mszy św. obędzie się odnowienie przyrzeczeń małżeńskich, a po niej czuwanie.

Witamy serdecznie w Kościele Akademickim wszystkich turystów, gości przybywających do Torunia i życzymy udanego wypoczynku!