XIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 28 CZERWCA 2020

Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy jeszcze do wtorku o godz. 18.30.

Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła obchodzimy w poniedziałek. Porządek Mszy św. i spowiedzi jak w każdy dzień powszedni.

W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i sobota miesiąca. Nabożeństwa w te dni będą tradycyjnie odprawione po Mszy o godz. 9.00.

Za tydzień natomiast przypada I-sza niedziela miesiąca i ofiary zbierane na tacę zostaną przeznaczone na fundusz remontowo-inwestycyjny naszego kościoła. Bóg zapłać za każde wsparcie!

Posłanie uczestników wolontariatu misyjnego „Projekt Zambia 2020” dokona się w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 12.00, której będzie przewodniczył ks. bp Józef Szamocki. Zapraszamy do modlitwy w intencji tego dzieła!

W naszym kościele jest udostępniona wystawa pt. „75 lat obecności jezuitów w Toruniu”. Została ona przygotowana we współpracy z Biblio-teką UMK w ramach obchodów 75-lecia nieprzerwanej obecności jezuitów w Toruniu. Zachęcamy do zobaczenia ważnych epizodów naszej najnowszej historii.

Przypominamy, że w okresie wakacyjnym spowiadamy w dni powszednie bez zmian czyli w godz. 7.30 – 12.00 i 16.00 – 19.30, a w niedziele kilka minut przed i podczas wszystkich Mszy św. Podobnie porządek Mszy św. w naszym kościele nie ulega zmianie. Wyjątkiem jest tylko odwołanie w lipcu i sierpniu dodatkowej Mszy św. w niedziele o godz. 15.30.

Witamy serdecznie w Kościele Akademickim wszystkich turystów, gości przybywających do Torunia i życzymy udanego wypoczynku!