XII NIEDZIELA ZWYKŁA – 24 czerwca 2018

Dzisiaj przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela – patrona bazyliki katedralnej i Miasta Torunia. Uroczysta Msza św. zostanie odprawiona w Katedrze Świętych Janów o godz. 12.30.

Msza św. w intencji osób modlących się o dobrego współmałżonka dla siebie zostanie odprawiona dzisiaj o godz. 10.30. Po Eucharystii zapraszamy te osoby na spotkanie integracyjne do Domku DA.

Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy codziennie o godz. 18.30.

W środę przypada uroczystość Matki Bożej Nieustającej Pomocy – głównej Patronki Diecezji Toruńskiej. Procesja ulicami miasta Torunia wyruszy z sanktuarium Miłosierdzia Bożego ok godz. 16.15. Po jej zakończeniu w sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza św. pod przewodnictwem ks. bp. Wiesława Śmigla.

Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła obchodzimy w piątek. Porządek Mszy św. jak w dzień powszedni.

Wspólnota Życia Chrześcijańskiego zaprasza na półgodzinną medytację ignacjańska, która rozpocznie się w sobotę o godz. 19.45 w kościele.

Za tydzień I-sza niedziela miesiąca i ofiary zebrane na tacę zostaną przeznaczone na spłatę kredytu związanego z remontem naszego kościoła. Bóg zapłać za wszelkie wsparcie!

Przypominamy, że w okresie wakacyjnym spowiadamy w dni powszednie bez zmian czyli w godz. 7.30 – 12.00 i 16.00 – 19.30, a w niedziele kilka minut przed i podczas wszystkich Mszy św. Podobnie porządek Mszy św. w naszym kościele nie ulega zmianie.

Witamy serdecznie w Kościele Akademickim wszystkich turystów, gości przybywających do Torunia i życzymy udanego wypoczynku!

Ogłoszenie o zbiórce na kolonię dla uchodźców z Czeczeni (dzieci z mamami).

Ogłoszenie o kolejnym numerze „Podaj dalej”.