XII NIEDZIELA ZWYKŁA – 23 czerwca 2019

Dzisiaj podczas Mszy o godz. 12.00 świętujemy jubileusz 50-lecia kapłaństwa o. Kazimierza Wójta SJ, który należy do toruńskiej wspólnoty jezuitów i pracuje przy tym kościele. Prosimy o modlitwę w intencji jubilata!

Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy każdego dnia o godz. 18.30.

W poniedziałek przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela – patrona bazyliki katedralnej i Miasta Torunia. Uroczysta Msza św. zostanie odprawiona w Katedrze Świętych Janów o godz. 18.00.

Uroczystość Matki Bożej Nieustającej Pomocy – głównej Patronki Diecezji Toruńskiej obchodzimy w czwartek. Tego dnia zapraszamy na koronkę do sanktuarium Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 i później wyruszy procesja.

Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa przypada w piątek. Msza św. w intencji naszej Ojczyzny z nabożeństwem wynagradzającym zostanie odprawiona o godz. 19.00. Z tej racji tego dnia nie będzie Nabożeństwa Czerwcowego o godz. 18.30. W tą uroczystość nie obowiązuje post piątkowy.

Przypominamy, że w okresie wakacyjnym spowiadamy w dni powszednie bez zmian czyli w godz. 7.30 – 12.00 i 16.00 – 19.30, a w niedziele kilka minut przed i podczas wszystkich Mszy św. Podobnie porządek Mszy św. w naszym kościele nie ulega zmianie.

Na prośbę Księży Biskupów śpiewamy dzisiaj po Mszy Świętej suplikację: „Święty Boże, Święty Mocny” jako formę ekspiacji za popełnione ostatnio w naszym kraju świętokradztwa, profanacje miejsc i przedmiotów świętych.