NIEDZIELA – WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE – 24 MAJA 2020

W tym szczególnym czasie sprawujemy w niedziele dodatkową Mszę św. o godz. 15.30.  Istnieje również możliwość przyjęcia Komunii świętej poza Mszą św. W tej sprawie prosimy zgłaszać się do zakrystii kościoła lub bezpośrednio do kogoś z kapłanów.

Tradycyjne nabożeństwa majowe odbywają się codziennie o godz. 18.30.

Mszę św. w intencji kobiet w stanie błogosławionym odprawimy w poniedziałek o godz. 15.30. Będziemy modlić się za przyczyną św. Ignacego Loyoli – patrona matek w ciąży – o szczęśliwy poród oraz zdrowie dla matki i dziecka.

Jubileusz 60-lecia życia zakonnego o. Kazimierza Wójta sj będziemy obchodzili w sobotę podczas Mszy o godz. 15.30. Zapraszamy do święto-wania i modlitwy za naszego jubilata. Na kanale YouTube Kościół Akademicki – Jezuici Toruń można obejrzeć specjalny filmik przygotowany z okazji tego jubileuszu.

„Noc u Ducha” – czas refleksji i modlitwy odbędzie się w Wigilię Zesłania Ducha Świętego czyli w sobotę w godz. 20.00-24.00. W programie: muzyka organowa, medytacja, modlitwa i śpiew oraz możliwość skorzystania ze spowiedzi.

W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego czyli odpust w naszym kościele, a także będziemy świętować 75-lat nieprzerwanej obecności jezuitów w Toruniu. Uroczystej Mszy odpustowej o godz. 12.00 będzie przewodniczył Ks. Bp Wiesław Śmigiel. W poniedziałek, 1 czerwca zostanie także udostępniona w kościele wystawa pt. „75 lat obecności jezuitów w Toruniu”. Zapraszamy do wspólnego świętowania.

Można zamawiać intencje Mszy św. także na odległość. Prosimy w takiej sytuacji napisać maila na adres: [email protected] i podać treść danej intencji oraz możliwe terminy jej odprawienia. Szczegóły także na stronie internetowej.