WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE – 13 maja 2018

Ofiary zbierane na tacę w ubiegłą niedzielę i przeznaczone na spłatę kredytu związanego z renowacją naszego kościoła wyniosły 6592 zł. Bóg zapłać” za każde wsparcie!

Msza św. w intencji osób modlących się o dobrego współmałżonka dla siebie zostanie odprawiona dzisiaj o godz. 10.30. Po Eucharystii zapraszamy te osoby na spotkanie integracyjne do Domku DA.

Tradycyjne nabożeństwa majowe odbywają się codziennie o godz. 18.30.

Święto św. Andrzeja Boboli, kapłana, męczennika i patrona Polski obchodzimy w środę. Pamiętajmy w modlitwie o naszej ojczyźnie.

Trzydniowe rekolekcje przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego zatytułowane „Pakuj walizki czyli niezwykła przygoda z Duchem Świętym” odbędą się od czwartku do soboty podczas Eucharystii o godz. 9.00, 15.30 i 19.00. Nauki rekolekcyjne będzie głosił ks. Paweł Borowski – duszpasterz, dziennikarz i rzecznik prasowy. W piątek po Mszy św. o godz. 19.00 będzie też modlitwa światła ze śpiewem kanonów Taizé.

Ignacjańskie czuwanie modlitewne przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego zatytułowane „Duch daje radość” odbędzie się w naszym kościele w sobotę o godz. 20.00. Zakończeniem tego czuwania będzie Eucharystia sprawowana w Katedrze o godz. 23.00.

Natomiast uroczysta Msza odpustowa zostanie odprawiona w naszym kościele przez ks. bpa Wiesława Śmigla w przyszłą niedzielę o godz. 12.00.

W Roku św. Stanisława Kostki zapraszamy na jednodniową pielgrzymkę autokarem do Rostkowa i Przasnysza – miejsca urodzenia, chrztu i wczesnego dzieciństwa naszego świętego patrona. Koszt tej pielgrzymki (podróż i obiad) to 50 zł. Termin pielgrzymki: sobota 16 czerwca, wyjazd o godz. 7.00 z Dworca Autobusowego w Toruniu, powrót ok. godz. 20.00. Zapisy przyjmuje i szczegółowych informacji udziela o. Tadeusz Domeracki SJ.

Ogłoszenie na temat zbiórki na schronisko dla dzieci w Kenii.