VII NIEDZIELA ZWYKŁA – 23 LUTEGO 2020

Dzisiaj rozpoczynamy 53. „Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu”, zachęcamy do modlitwy w tej intencji.

Eucharystię w intencji kobiet w stanie błogosławionym odprawimy we wtorek o godz. 15.30. Za przyczyną św. Ignacego Loyoli – patrona matek w ciąży – będziemy prosić o szczęśliwy poród oraz zdrowie dla matki i dziecka.

W tym tygodniu – 26 lutego, przypada Środa Popielcowa, która rozpoczyna okres Wielkiego Postu – czasu czterdziestodniowej pokuty i przygotowania do świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
Tego dnia Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem będziemy sprawowali o godz.: 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 15.30, 17.00, 19.00 i 20.30. A spowiedź będzie się odbywała podczas wszystkich Mszy św.
Post ścisły obowiązuje osoby od 18 do 60 roku życia. A powstrzyma-nie się od pokarmów mięsnych dotyczy wszystkich powyżej 14 roku życia.

Kościół w Polsce zaprasza nas przez najbliższe trzy lata do pogłębiania wiary pod hasłem „Eucharystia daje życie”. W tym duchu zachęcamy do korzystania z możliwości Adoracji Najświętszego Sakramentu przy naszym kościele, którą począwszy od Środy Popielcowej będziemy rozpoczynali godzinę wcześniej czyli o godz. 8.30 i zakończymy przed godz. 19.00.

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w naszym kościele będzie odbywało się w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 18.00, a w niedzielę, również o godz. 18.00 – Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.

W piątek, 28 lutego obchodzimy „Dzień modlitwy i pokuty za grzech seksualnego wykorzystania małoletnich”. Tego dnia o godz. 18.00 odprawi-my Drogę Krzyżową modląc się szczególnie za wszystkie osoby, które w dzieciństwie lub młodości stały się ofiarami nadużyć seksualnych ze strony duchownych. Prosimy o modlitwę w tej intencji.

Za tydzień, przypada I-sza niedziela miesiąca i ofiary zbierane na tacę zostaną przeznaczone na fundusz remontowo-inwestycyjny, dzięki któremu odnawiamy stacje Drogi Krzyżowej. Bóg zapłać za każde wsparcie!

Rekolekcje Ignacjańskie w życiu codziennym rozpoczną się w czwartek, 5 marca i potrwają cztery tygodnie. Zapraszamy osoby pragną pogłębić do-świadczenie Boga i nauczyć się medytacji ignacjańskiej. A więcej informacji na plakatach i stronie internetowej.