VI NIEDZIELA ZWYKŁA – 11 lutego 2018

Ofiary zbierane na tacę w ubiegłą niedzielę i przeznaczone na spłatę kredytu związanego z renowacją naszego kościoła wyniosły 6030 zł. A przeprowadzona w święto Ofiarowania Pańskiego zbiórka na klasztor Sióstr Karmelitanek w Łasinie przyniosła kwotę 4884 zł. Bóg zapłać za każde wsparcie!

Dzisiaj obchodzimy w całym Kościele XXVI Światowy Dzień Chorego. Papież Franciszek zachęca w tym roku wierzących do macierzyńskiej troski o osoby doświadczające cierpienia. Także dzisiaj w Kościele w Polsce rozpoczyna się 51. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem „Trzeźwość egzaminem z wolności”. Podczas tego Tygodnia zostanie ogłoszony Narodowy Program Trzeźwości.

Msza św. w intencji osób modlących się o dobrego współmałżonka dla siebie zostanie odprawiona dzisiaj o godz. 10.30. Po Eucharystii zapraszamy te osoby na spotkanie integracyjne do Domku DA.

W tym tygodniu, 14 lutego, przypada Środa Popielcowa, która rozpoczyna okres Wielkiego Postu – czasu czterdziestodniowej pokuty i przygotowania do świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
Tego dnia Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem będziemy sprawować o godz.: 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 15.30, 17.00, 19.00 i 20.30. A spowiedź będzie się odbywała podczas wszystkich Mszy św.
W tym dniu post ścisły obowiązuje osoby od 18 do 60 roku życia. A powstrzymanie się od pokarmów mięsnych dotyczy osób powyżej 14 ro-ku życia.

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w naszym kościele będzie odprawiane w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 18.00, a w niedzielę, również o godz. 18.00 – Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.

Wspólnota Życia Chrześcijańskiego zaprasza na półgodzinną medytację ignacjańska, która rozpocznie się w sobotę o godz. 19.45 w kościele.

Film pt. „Ignacy Loyola” opowiadający historię życia i przemiany św. Ignacego Loyoli – założyciela jezuitów – można jeszcze obejrzeć w kinie w Centrum Sztuki Współczesnej przy ul. Wały Generała Władysława Sikorskiego 13 we wtorek i w czwartek o godz. 16.00.

Zapraszamy szczególnie studentów, doktorantów i pracowników akademickich do udziału w Rekolekcjach Ignacjańskich w życiu codziennym, które rozpoczną się w czwartek, 1 marca i potrwają trzy tygodnie. Więcej informacji na plakatach i na naszej stronie internetowej.