V NIEDZIELA ZWYKŁA – 7 lutego 2016

Zbiórka ofiar na tacę przeprowadzona w Święto Ofiarowania Pańskiego i przeznaczona na klasztor Sióstr Karmelitanek w Łasinie przyniosła kwotę 3935 zł. Bóg zapłać za udzielone Siostrom wsparcie.

W tym tygodniu, 10 lutego, przypada Środa Popielcowa, która rozpoczyna okres Wielkiego Postu – czasu czterdziestodniowej pokuty i przygotowania do świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Tego dnia Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem będziemy sprawować o godz.: 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 15.30, 17.00, 19.00 i 20.30. A spowiedź będzie się odbywała podczas wszystkich Mszy św. W tym dniu post ścisły obowiązuje osoby od 18 do 60 roku życia. A powstrzymanie się od pokarmów mięsnych dotyczy osób od 14 roku życia.

Od Środy Popielcowej do soboty, 13 lutego obchodzimy Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty, a do wtorku, 16 lutego trwa także Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcamy do modlitwy w tych intencjach.

W tym Roku Miłosierdzia zachęcamy szczególnie do korzystania z łaski Sakramentu Pokuty i Pojednania. W dni powszednie Wielkiego Postu będziemy rozpoczynali popołudniową spowiedź godzinę wcześniej czyli o godz. 15.00. A zatem w dni powszednie spowiadamy w godz. 7.30 – 12.00 i 15.00 – 19.30.

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w naszym kościele będzie odprawiane w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 18.00, a w niedzielę, również o godz. 18.00 – Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Zapraszamy.

Czuwanie modlitewne w duchu Taize z wystawieniem Najświętszego Sakramentu przygotowane przez wspólnotę „Słowo Życia” odbędzie się w piątek o godz. 20.00. Tym razem będziemy modlić się szczególnie za wszystkich ludzi poszukujących miłości w swoim życiu.

Msza Święta w intencji osób modlących się o dobrego współmałżonka dla siebie zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 17.00. A po tej Mszy Św. odbędzie się spotkanie integracyjne w Domku DA. Wszystkich modlących się w tej intencji serdecznie zapraszamy.

Zapraszamy szczególnie studentów, doktorantów i pracowników akademickich do udziału w Rekolekcjach Ignacjańskich w życiu codziennym, które rozpoczną się w środę, 24 lutego i potrwają trzy tygodnie. Więcej informacji na plakatach i na naszej stronie internetowej.