V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 29 MARCA 2020

Dzisiaj w tych szczególnych okolicznościach rozpoczęliśmy Internetowe Rekolekcje Wielkopostne zatytułowane: „Rozpoznać Boga”. Prowadzi je o. Piotr Kwiatek – kapucyn, psycholog i wykładowca akademicki. Nauki rekolekcyjne będą każdego dnia umieszczane na naszej stronie internetowej (torun.jezuici.pl) oraz na facebook’u naszego DA.

W tej wyjątkowej sytuacji odprawiamy w niedzielę dodatkową Mszę o godz. 15.30. Istnieje także możliwość przyjęcia Komunii świętej poza Mszą św. Dotyczy to szczególnie osób, które danego dnia uczestniczyły w Eucharystii po-przez transmisje radiowe, telewizyjne lub internetowe. W tej sprawie prosimy zgłaszać się do zakrystii kościoła lub bezpośrednio do kogoś z kapłanów.

Nabożeństwa Gorzkich Żali i Drogi Krzyżowej są odwołane. Jednak przez cały dzień Kościół Akademicki jest otwarty, spowiadamy wg zwyczajne-go porządku i zapraszamy do Adoracji Najświętszego Sakramentu oraz modlitwy indywidualnej. Nasz kościół jest przestronny i można swobodnie znaleźć bezpieczne miejsce do indywidualnej modlitwy.

W sytuacji tych rozmaitych ograniczeń proponujemy możliwość kontaktu, rozmowy z kapłanem – jezuitą poprzez aplikację Skype. Nasza nazwa to oczywiście: Jezuici Toruń. Dyżurujemy od wtorku do soboty w godz. 19.00 – 22.00 i zapraszamy do znalezienia nas w sieci. Oferujemy także wsparcie kryzysowe przez telefon. A szczegóły tych propozycji znajduję się na stronie internetowej.

W tym tygodniu obchodzimy pierwszy piątek i sobotę miesiąca. Nabożeństwa w te dni zostaną odprawione po Mszy o godz. 9.00.

W zakrystii kościoła lub bezpośrednio do jezuitów można zgłaszać osoby starsze, samotne z Torunia, które potrzebują pomocy w zrobieniu zakupów lub dostarczeniu ciepłego posiłku. Wolontariusze z różnych wspólnot gromadzących się przy naszym kościele oferują taką bezpłatną pomoc. Prosimy o wrażliwość na osoby potrzebujące wokół nas!

Można zamawiać intencje Mszy św. także na odległość. Prosimy w takiej sytuacji napisać maila na adres: [email protected] i podać treść danej intencji oraz możliwe terminy jej odprawienia. A ofiarę prosimy przelać na nasze konto bankowe. Szczegóły na stronie internetowej.