UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH – 1 listopada 2019

Dzisiaj w Uroczystość Wszystkich Świętych porządek Mszy św. i spowiedzi jak w każdą niedzielę. Z racji uroczystości nie obowiązuje post piątkowy.

W dniach 1-8 listopada osoby będące w stanie łaski uświęcającej i po przyjęciu komunii św. mogą uzyskać odpust zupełny dla dusz czyśćcowych za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy w intencji zmarłych oraz w intencjach Ojca Świętego. Zachęcamy do skorzy-stania z tego skarbca łask!

Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych czyli tzw. Dzień Zaduszny przypada w sobotę, 2 listopada. Porządek Mszy św. i spowiedzi jak w każdy dzień powszedni. Wszystkie Msze św. odprawiane tego dnia w naszym kościele będą ofiarowane za zmarłych polecanych naszym modlitwom w tegorocznych wypominkach. Z racji Dnia Zadusznych nie będzie nabożeństwa z pierwszej soboty miesiąca.

Od niedzieli (3 listopada) do piątku (8 listopada) o godz. 18.40 będzie-my wyczytywać i modlić się za zmarłych poleconych w tegorocznych wypominkach.

Diecezjalny Duszpasterz Ludzi Mediów zaprasza na Mszę św. w intencji zmarłych dziennikarzy i pracowników mediów, która zostanie odprawiona w naszym kościele we wtorek o godz. 19.00.

Msza św. w intencji zmarłych profesorów Uniwersytetu Mikołaja Kopernika zostanie odprawiona w środę o godz. 19.00. Po Mszy św. odbędzie się koncert Chóru Akademickiego UMK. Wstęp wolny, zapraszamy!

W zakrystii kościoła można jeszcze odbierać kartki i także składać tegoroczne Wypominki Modlitewne za naszych zmarłych.