UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH – 1 listopada 2018

Dzisiaj w Uroczystość Wszystkich Świętych porządek Mszy św. i spowiedzi jak w każdą niedzielę.

W dniach 1-8 listopada osoby będące w stanie łaski uświęcającej i po przyjęciu komunii św. mogą uzyskać odpust zupełny dla dusz czyśćcowych za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy w intencji zmarłych oraz w intencjach Ojca Świętego. Zachęcamy do skorzy-stania z tego skarbca łask!

Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych czyli tzw. Dzień Zaduszny przypada w piątek, 2 listopada. Porządek Mszy św. i spowiedzi jak w każ-dy dzień powszedni. Wszystkie Msze św. odprawiane tego dnia w naszym kościele będą ofiarowane za zmarłych polecanych naszym modlitwom w tegorocznych wypominkach. Z racji Dnia Zadusznych nie będzie nabożeństwa z pierwszego piątku miesiąca.

W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo tego dnia zostanie odprawione po Mszy o godz. 9.00.

Od soboty (3 listopada) do czwartku (8 listopada) o godz. 18.40 będziemy wyczytywać i modlić się za zmarłych poleconych w tegorocznych wypominkach.

Msza św. intencji zmarłych profesorów Uniwersytetu Mikołaja Kopernika zostanie odprawiona w środę o godz. 19.00. Podczas tej Eucharystii będziemy również powierzać Bogu zmarłych nauczycieli, uczniów i pracowników Gimnazjum i Liceum Akademickiego w Toruniu. Po Mszy św. odbędzie się koncert Chóru Akademickiego UMK, szczegóły na plakatach.

W zakrystii kościoła można jeszcze odbierać kartki i także składać tegoroczne Wypominki Modlitewne za naszych zmarłych.