Uroczystość Najświętszego Imienia Jezus – 3 stycznia 2016

Uroczystość Objawienia Pańskiego przypada w środę, 6 stycznia. W naszym kościele będzie tego dnia niedzielny porządek Mszy św. Przypominamy, że jako katolicy jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa tego dnia we Mszy św.

Koncert kolęd w wykonaniu chóru kameralnego „Studnia Jakubowa” odbędzie się także w środę (6 stycznia) o godz. 16.15. Po koncercie chór będzie również śpiewał podczas Mszy św. o godz. 17.00.

Konferencja z cyklu „Wieczory u Jezuitów” zatytułowana „Zaczyn miłosierdzia” odbędzie się w naszym kościele w sobotę o godz. 20.00. Wygłosi ją o. Grzegorz Dobroczyński SJ.

Przypominamy, że przy naszym kościele istnieje możliwość skorzystania z indywidualnej pomocy: wtorki w godz. 12-14 – Poradnictwo Psychologiczne; czwartki w godz. 17-19 – Poradnictwo Rodzinne; wtorki w godz. 17-19 – Pogotowie Duszpasterskie. Zapisy na te indywidualne i bezpłatne spotkania odbywają się w księgarence.

Weekendowe Kursy Przedmałżeńskie są organizowane cyklicznie przy naszym kościele. Zajęcia prowadzone są dynamicznie, w formie konferencji, ćwiczeń i dialogu we dwoje. Aktualne terminy oraz więcej informacji na plakatach i na stronie internetowej naszego kościoła.

Przypominamy, że w związku z trwającym Rokiem Życia Konsekrowanego papież Franciszek przyznał kościołom klasztornym, a więc także naszemu jezuickiemu kościołowi, przywilej odpustu zupełnego, który można ofiarować, na sposób wstawienniczy, za dusze wiernych zatrzymane w czyśćcu. Warunkiem jest spowiedź, Komunia święta, pobożne rozważanie i modlitwa w intencjach Ojca Świętego. Można ten odpust zyskiwać codziennie aż do dnia 2 lutego 2016 roku, w którym Rok Życia Konsekrowanego zostanie uroczyście zamknięty.