ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI – 1 stycznia 2019

Dzisiaj w Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki obowiązuje w naszym kościele niedzielny porządek Mszy św.

Spowiadamy dzisiaj podczas wszystkich Eucharystii. A od środy, 2 stycznia wracamy do zwyczajnego porządku spowiedzi czyli w dni powszednie spowiadamy w godz. 7.30-12.00 i 16.00-19.30 oraz w niedziele podczas Mszy św.

Uroczystość Najświętszego Imienia Jezus, tytularne święto naszego zakonu – Towarzystwa Jezusowego, będziemy obchodzili w czwartek. Prosimy o modlitwę w intencji jezuitów w Toruniu i na całym świecie.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Nabożeństwa w te dni zostanie odprawione po Mszy o godz. 9.00.

Toruński Wieczór Kolęd z zespołem wokalno-instrumentalnym Claritas odbędzie się w piątek, 4 stycznia o godz. 18.00 w Centrum Dialogu przy pl. Frelichowskiego 1. Wykonawcom towarzyszyć będzie zespół kameralny „Portamus Gaudium” pod dyr. Agnieszki Brzezińskiej. Wstęp wolny.

Chór kameralny „Studnia Jakubowa” działający przy naszym kościele zaprasza na wspólne śpiewanie kolęd, które odbędzie się w niedzielę, 6 stycznia po Mszy św. o godz. 12.00. Tego samego dnia oprawę muzyczną Mszy św. o godz. 17.00 zapewni schola młodzieży z Gimnazjum i Liceum Akademickiego. A po Mszy św. kolędowanie będzie kontynuowane w formie minikoncertu ze wspólnym śpiewaniem.

W naszym kościele można jeszcze obejrzeć wystawę zatytułowaną „Droga do świętości św. Stanisława Kostki”, która została przygotowana przez Bibliotekę Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.

Wszystkim Wam tutaj obecnym, naszym Przyjaciołom i Dobroczyńcom, życzymy wiele Bożego błogosławieństwa i pokoju w Nowym Roku. Obyśmy coraz bardziej tak jak Maryja zachowywali i rozważali działa-nie Boga w naszym życiu.