ŚRODA POPIELCOWA – 6 marca 2019

Dzisiaj w Środę Popielcową Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem sprawujemy o godz.: 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 15.30, 17.00, 19.00 i 20.30. A spowiedź odbywa podczas wszystkich Mszy św.

Od Środy Popielcowej do soboty, 9 marca obchodzimy Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty, a do wtorku, 12 marca trwa także Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcamy do modlitwy w tych intencjach.

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w naszym kościele będzie odprawiane w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 18.00, a w niedzielę, również o godz. 18.00 – Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.

W piątek obchodzimy „Dzień modlitwy wynagradzającej i pokuty za nadużycia duchownych wobec małoletnich”. Tego dnia o godz. 19.00 odprawimy Mszę św. w intencji wszystkich osób, które w dzieciństwie lub młodości stały się ofiarami nadużyć seksualnych ze strony duchownych. Prosimy o modlitwę w tej intencji.

Zapraszamy szczególnie studentów, doktorantów i pracowników akademickich do udziału w Rekolekcjach Ignacjańskich w życiu codziennym, które rozpoczną się w czwartek, 14 marca i potrwają cztery tygodnie. Więcej informacji na plakatach i na stronie internetowej.

Przypominamy, że przy naszym kościele istnieje możliwość skorzystania z indywidualnej pomocy: we wtorki w godz. 12-14 – Poradnictwo Psychologiczne, w czwartki w godz. 17-19 – Poradnictwo Rodzinne oraz we wtorki i w środy w godz. 17-19 – Pogotowie Duszpasterskie. Ta ostatnia propozycja jest okazją do bezpośredniego porozmawiania z kapłanem na różne ważne tematy. Zapisy na te wszystkie indywidualne i bezpłatne spotkania odbywają się w księgarence w kruchcie kościoła.

Dzisiaj po wszystkich Mszach św. rozdajemy przy wyjściach z kościoła „Zdrapkę Wielkopostną”, która proponuje pewną duchową drogę na cały okres Wielkiego Postu. Została ona wydrukowana jako kalendarz ze „zdrapką”, gdzie pod każdą datą znajduje się propozycja zadania na dany dzień Wielkiego Postu. Rozprowadzamy także program naszego kościoła na ten czas wielkopostny.

Ogłoszenie kogoś z „Wędki” zapowiadające zbiórkę do puszek

Ogłoszenie rektora kościoła