ŚRODA POPIELCOWA – 26 lutego 2020

Dzisiaj w Środę Popielcową Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem sprawujemy o godz.: 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 15.30, 17.00, 19.00 i 20.30. A spowiedź odbywa kilka minut przed i podczas wszystkich Mszy św.

Kościół w Polsce zaprasza nas przez najbliższe trzy lata do pogłębiania wiary pod hasłem „Eucharystia daje życie”. W tym duchu zachęcamy do korzystania z możliwości Adoracji Najświętszego Sakramentu przy naszym kościele, którą począwszy od dnia dzisiejszego będziemy rozpoczynali godzinę wcześniej czyli o godz. 8.30 i zakończymy każdego dnia przed godz. 19.00.

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w naszym kościele będzie odprawiane w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 18.00, a w niedzielę, również o godz. 18.00 – Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.

W najbliższy piątek obchodzimy „Dzień modlitwy i pokuty za grzech seksualnego wykorzystania małoletnich”. Tego dnia o godz. 18.00 odprawimy Drogę Krzyżową modląc się szczególnie za wszystkie osoby, które w dzieciństwie lub młodości stały się ofiarami nadużyć seksualnych ze strony duchownych. Zapraszamy do modlitwy w tej intencji.

Przypominamy, że przy naszym kościele istnieje możliwość skorzystania z indywidualnej pomocy: we wtorki w godz. 11-14 – Poradnictwo Psychologiczne, w czwartki w godz. 16-19 – Poradnictwo Rodzinne oraz we wtorki w godz. 17-19 – Pogotowie Duszpasterskie. Ta ostatnia propozycja jest okazją do bezpośredniego porozmawiania z kapłanem na różne ważne tematy. Zapisy na te wszystkie indywidualne i bezpłatne spotkania odbywają się w księgarence w kruchcie kościoła.

Dzisiaj po wszystkich Mszach św. rozdajemy przy wyjściach z kościoła bezpłatną „Zdrapkę Wielkopostną”, która proponuje pewną duchową drogę na cały okres Wielkiego Postu. Została ona wydrukowana jako kalendarz ze „zdrapką”, gdzie pod każdą datą znajduje się propozycja zadania na dany dzień Wielkiego Postu. Rozprowadzamy także program naszego kościoła na ten czas wielkopostny.

Ogłoszenie rektora Kościoła Akademickiego

Ogłoszenie kogoś z DA – propozycje

Ogłoszenie kogoś z „Wędki” zapowiadające zbiórkę do puszek