NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ – 7 czerwca 2020

Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży zaprasza na Eucharystię w intencji maturzystów, która odprawimy dzisiaj o godz. 15.30 w naszym kościele. Do wspólnej modlitwy zachęcamy także rodziców, nauczycieli i katechetów.

W czerwcu sprawujemy w niedziele dodatkową Mszę św. o godz. 15.30.

Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy każdego dnia o godz. 18.30.

Zapraszamy na kolejną „Noc u Ducha”, która odbędzie się przed Uroczystością Bożego Ciała czyli w środę w godz. 20.00-24.00. Pragniemy adorować Najświętszy Sakrament, a pomagać nam będzie muzyka, Słowo Boże i modlitwa. Będzie także możliwość skorzystania ze spowiedzi.

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało) będzie miała miejsce w czwartek, 11 czerwca. W naszym kościele porządek Mszy św. niedzielny (nie będzie tylko Mszy o godz. 15.30).
• W tym roku, ze względu na obowiązujące przepisy, nie odbędzie się procesja Bożego Ciała, ale Ksiądz Biskup Wiesław Śmigiel, po Mszy św. w Katedrze Św. Janów o godz. 9.00, przejdzie z Najświętszym Sakramentem i w skromnej asyście do kościołów Starego Miasta.
• Do naszego kościoła Ks. Biskup dotrze ok. godz. 10.20 i będzie miała miejsce druga stacja z odczytaniem Ewangelii oraz śpiewem suplikacji, a następnie rozpoczniemy Eucharystię planowaną na godz. 10.30.

Eucharystia w intencji osób modlących się o dobrego współmałżonka dla siebie zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 10.30.

W naszym kościele jest udostępniona wystawa pt. „75 lat obecności jezuitów w Toruniu”. Została ona przygotowana we współpracy z Biblioteką UMK w ramach obchodów 75-lecia nieprzerwanej obecności jezuitów w Toruniu. Zachęcamy do zobaczenia ważnych epizodów naszej najnowszej historii.