NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ – 27 maja 2018

Nabożeństwa majowe odprawiamy codziennie do czwartku włącznie o godz. 18.30. A od piątku, 1 czerwca o tej samej godzinie będą się odbywały nabożeństwa czerwcowe.

Msza Święta w intencji mężczyzn animowana przez męską wspólnotę „Lew Judy” zostanie odprawiona w poniedziałek o godz. 19.00. Po mszy zapraszamy na konferencję pt. „Modlitwa uwolnienia 5 kluczy wg Neala Lozano”, którą poprowadzi o. Michał Kłosiński SJ.

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Akademia Szczęśliwego Życia”, które poprowadzi o. Mieczysław Łusiak, jezuita, dyrektor Domu Rekolekcyjnego w Suchej k. Bydgoszczy. Wykład zatytułowany „Jak stać się lepszym?” odbędzie się w środę o godz. 18.00 w Domku DA.

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało) będzie miała miejsce w czwartek, 31 maja. W naszym kościele porządek Mszy św. niedzielny (nie będzie tylko Mszy o godz. 10.30).
• O godz. 9.00 w katedrze Świętych Janów ks. bp Wiesław Śmigiel odprawi Mszę św., i po niej wyruszy procesja, która przejdzie uli-cami Starego Miasta na Rynek Nowomiejski.
• Przypominamy, że Uroczystość Bożego Ciała należy do tzw. „świąt nakazanych”, w których katolik jest zobowiązany do uczestnictwa we Mszy św. Natomiast udział w procesji nie jest obowiązkowy.

W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i sobota miesiąca. Nabożeństwa w te dni będą tradycyjnie odprawione po Mszy o godz. 9.00.

Za tydzień przypada I-sza niedziela miesiąca i ofiary zebrane na tacę zostaną przeznaczone na spłatę kredytu związanego z remontem nasze-go kościoła. Bóg zapłać za wszelką pomoc!