NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ – 16 czerwca 2019

Przeprowadzony w ubiegłą niedzielę kiermasz na Projekt „Zambia 2019” przyniósł kwotę 5436 zł. Bóg zapłać” za to wsparcie! Dzisiaj podczas Mszy o godz. 12.00 wolontariusze zostaną posłani do wypełnienia tej misji.

Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy każdego dnia o godz. 18.30.

Msza Święta w intencji mężczyzn animowana przez męską wspólnotę „Lew Judy” zostanie odprawiona w poniedziałek o godz. 19.00.

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało) będzie miała miejsce w czwartek, 20 czerwca. W naszym kościele porządek Mszy św. niedzielny (nie będzie tylko Mszy o godz. 10.30).
• O godz. 9.00 w katedrze Świętych Janów ks. bp Wiesław Śmigiel odprawi Mszę św., i po niej wyruszy procesja, która przejdzie ulicami Starego Miasta do kościoła Garnizonowego.
• Przypominamy, że Uroczystość Bożego Ciała należy do tzw. „świąt nakazanych”, w których katolik jest zobowiązany do uczestnictwa we Mszy św. Natomiast udział w procesji nie jest obowiązkowy.

Wpisując się w obchody „Święta Miasta” zapraszamy na „Noc u Ducha” czyli czuwanie modlitewne w intencji ludzi i spraw Torunia, które odbędzie się w sobotę w godz. 20.00 – 24.00. W programie przewidujemy: muzykę klasyczną, muzykę organową, Adorację Najświętszego Sakramentu, Nocną Medytację, Nocne Uwielbienie i modlitwę wstawienniczą oraz Noc Konfesjonałów (możliwość spowiedzi). Mieszkańców Torunia i gości zapraszamy do wspólnego, duchowego świętowania!

W przyszłą niedzielę podczas Mszy o godz. 12.00 będziemy świętowali jubileusz 50-lecia kapłaństwa o. Kazimierza Wójta sj, który należy do naszej toruńskiej wspólnoty jezuitów i pracuje przy tym kościele. Zaprasza-my do wspólnego świętowania i prosimy o modlitwę w intencji jubilata!

Przypominamy, że w okresie wakacyjnym spowiadamy w dni powszednie bez zmian czyli w godz. 7.30 – 12.00 i 16.00 – 19.30, a w niedziele kilka minut przed i podczas wszystkich Mszy św. Podobnie porządek Mszy św. w naszym kościele nie ulega zmianie.