NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY – 30 grudnia 2018

Zbiórka na Fundusz Obrony Życia jest przeprowadzana dzisiaj w naszym kościele. Ofiary złożone do skarbony przed głównym wyjściem z kościoła przeznaczone będą na ten cel. Dziękujemy za każdą ofiarę.

Spowiadamy do wtorku, 1 stycznia włącznie tylko kilka minut przed i podczas wszystkich Eucharystii. A od środy, 2 stycznia wracamy do zwyczajnego porządku spowiedzi czyli w dni powszednie spowiadamy w godz. 7.30-12.00 i 16.00-19.30 oraz w niedziele podczas Mszy św.

Msza św. dziękczynna na zakończenie Starego Roku zostanie odprawiona w poniedziałek, 31 grudnia o godz. 19.00. Zapraszamy do modlitwy dziękczynnej za otrzymane łaski i na zakończenie odśpiewamy hymn „Te Deum”.

Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi przypada we wtorek, 1 stycznia. W naszym kościele tego dnia niedzielny porządek Mszy św. i spowiedzi. Przypominamy, że jako katolicy jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa w tą uroczystość we Mszy św.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Nabożeństwa w te dni zostanie odprawione po Mszy o godz. 9.00.

Chór kameralny „Studnia Jakubowa” działający przy naszym kościele zaprasza na wspólne śpiewanie kolęd, które odbędzie się w niedzielę, 6 stycznia po Mszy św. o godz. 12.00. Tego samego dnia oprawę muzyczną Mszy św. o godz. 17.00 zapewni schola młodzieży z Gimnazjum i Liceum Akademickiego. A po Mszy św. kolędowanie będzie kontynuowane w formie minikoncertu ze wspólnym śpiewaniem.

Za tydzień, przypada I-sza niedziela miesiąca i ofiary zbierane na tacę zostaną przeznaczone na fundusz remontowo-inwestycyjny naszego kościoła. Planujemy w niedalekiej przyszłości wymianę kolejnych konfesjonałów. Bóg zapłać za każde wsparcie!

W naszym kościele można obejrzeć wystawę zatytułowaną „Droga do świętości św. Stanisława Kostki”, która została przygotowana przez Bibliotekę Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.

Przy naszym kościele proponujemy udział w dwu-weekendowym Kursie Przedmałżeńskim, który przygotowuje do życia sakramentalnego w małżeństwie. Zajęcia prowadzone są dynamicznie, w formie konferencji, ćwiczeń, dialogu we dwoje oraz innych form wspierających głębsze poznanie siebie nawzajem i w relacji do Boga. Zapraszamy osoby przygotowujące się do małżeństwa, a więcej informacji na naszej stronie internetowej i na plakatach.