NIEDZIELA PALMOWA – 5 KWIETNIA 2020

Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej wprowadza nas w przeżywanie największych tajemnic naszej wiary: męki, śmierci i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. W tych szczególnych okolicznościach rozpoczynamy obrzędy Wielkiego Tygodnia i zachęcamy na miarę możliwości do skorzystania z łaski tego czasu.

  SPOWIEDŹ W NASZYM KOŚCIELE:

 • Dzisiaj spowiadamy kilka minut przed i podczas wszystkich Mszy św.
 • Od poniedziałku do środy spowiadamy bez przerwy od godz. 7.30 do 20.00.
 • W Wielki Czwartek, Wielki Piątek i w Wielką Sobotę od godz. 7.30 do 17.00.
 • W Niedzielę Zmartwychwstania i w Poniedziałek Wielkanocny będziemy spowiadali kilka minut przed i podczas wszystkich Mszy św.

W tej wyjątkowej sytuacji odprawiamy w niedzielę dodatkową Mszę o godz. 15.30. Istnieje także możliwość przyjęcia Komunii świętej poza Mszą św. Dotyczy to szczególnie osób, które danego dnia uczestniczyły w Eucharystii poprzez transmisje radiowe, telewizyjne lub internetowe. W tej sprawie prosimy zgłaszać się do zakrystii kościoła lub bezpośrednio do kogoś z kapłanów.

Nabożeństwa Gorzkich Żali i Drogi Krzyżowej są odwołane. Jednak przez cały dzień Kościół Akademicki jest otwarty i zapraszamy do Adoracji Najświętszego Sakramentu oraz modlitwy indywidualnej. Nasz kościół jest przestronny i można swobodnie znaleźć bezpieczne miejsce do indywidualnej modlitwy.

Celebracje TRIDUUM PASCHALNE decyzją ks. bpa Wiesława będzie sprawowane bez udziału ludu i przy zamkniętych drzwiach. Prosimy o zrozumienie tej bolesnej dla nas wszystkich sytuacji. Porządek tych dni wygląda następująco:

WIELKI CZWARTEK
 • Msza Wieczerzy Pańskiej: godz. 19.00.
WIELKI PIĄTEK
 • Liturgia Męki Pańskiej: godz. 19.00. A od godz. 20.30 do 23.00 czuwanie w ciszy przy Grobie Pańskim – kościół na ten czas będzie otwarty.
  Tego dnia post ścisły obowiązuje osoby od 18 do 60 roku życia. A powstrzyma-nie się od pokarmów mięsnych dotyczy wszystkich od 14 roku życia.
WIELKA SOBOTA
 • Adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim od godz. 7.00 do 17.00.
  Nie będzie tradycyjnego święcenie pokarmów i zachęcamy do przeprowadzenia błogosławieństwa stołu w domach rodzinnych.
  Liturgia Wigilii Paschalnej: godz. 20.00.

Można zamawiać intencje Mszy św. także na odległość. Prosimy w takiej sytuacji napisać maila na adres: [email protected] i podać treść danej intencji oraz możliwe terminy jej odprawienia. Szczegóły na stronie internetowej.