NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – 19 kwietnia 2020

Dzisiaj sprawujemy Msze św. wg porządku niedzielnego i także dodatkową o godz. 15.30. Spowiadamy kilka minut przed i podczas wszystkich Mszy św. Istnieje również możliwość przyjęcia Komunii świętej poza Mszą św. W tej sprawie prosimy zgłaszać się do zakrystii kościoła lub bezpośrednio do kogoś z kapłanów. Zachęcamy także, aby idąc za starożytną tradycją Kościoła i wskazaniami biskupów przyjmować komunię św. na rękę!

Od poniedziałku w przestrzeni naszego kościoła będzie mogło przebywać maksymalnie 70 osób. Jednak ze względów bezpieczeństwa prosimy pamiętać o zachowywanie dwumetrowego odstępu przy zajmowaniu miejsc, przystępowaniu do Komunii św. oraz o zasłanianiu ust i nosa.

Od poniedziałku wracamy do zwyczajnego rytmu spowiedzi. W dni powszednie spowiadamy w godz. 7.30 – 12.00 i 16.00 – 19.30. Natomiast w niedziele spowiedź odbywa się kilka minut przed i podczas Mszy św.

Uroczystość św. Wojciecha, biskupa, męczennika i patrona Polski przypada w czwartek. Zachęcamy do modlitwy w intencji naszej Ojczyzny.

Mszę św. w intencji kobiet w stanie błogosławionym odprawimy w sobotę o godz. 15.30. Będziemy modlić się za przyczyną św. Ignacego Loyoli – patrona matek w ciąży – o szczęśliwy poród oraz zdrowie dla matki i dziecka.

Eucharystia w intencji osób modlących się o dobrego współmałżonka dla siebie zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 10.30.

Można zamawiać intencje Mszy św. także na odległość. Prosimy w takiej sytuacji napisać maila na adres: [email protected] i podać treść danej intencji oraz możliwe terminy jej odprawienia. Szczegóły na stronie internetowej.

W sytuacji tych rozmaitych ograniczeń proponujemy możliwość indywidualnego kontaktu, rozmowy z kapłanem – jezuitą poprzez aplikację Skype. Nasza nazwa to oczywiście: Jezuici Toruń. Osoby zainteresowane prosimy o umówienia się poprzez maila na spotkanie, a szczegóły na stronie internetowej.

Został wydany drugi numer jezuickiego kwartalnika „Manreza”, który jest dedykowany duchowości ignacjańskiej. Tytuł tego numeru brzmi: „Cel, dla którego żyjemy” i jest to numer jakby specjalnie na ten szczególny, trudny czas. Czasopismo jest dostępne na stronie: manreza.pl i także w księgarni przy naszym kościele.