IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 31 marca 2019

Dziękujemy za ofiary składane na tacę, które umożliwiły nam zainstalować w kościele kolejne trzy nowe konfesjonały. Cieszymy się z tej inwestycji i ufamy, że będą one dobrze służyły zarówno wiernym jak i kapłanom. Szczególne Bóg zapłać za przekazane bezpośrednio na ten cel 1220 zł. Mszę św. w intencji naszych dobroczyńców odprawiamy w każdą środę o godz. 19.00.

Dzisiaj rozpoczynamy Akademickie Rekolekcje Wielkopostne zatytułowane: „W imię Chrystusa prosimy: pojednajcie się z Bogiem!”. Prowadzi je ks. Paweł Rochman – wicerektor Seminarium w Toruniu i wykładowca akademicki. Nauki rekolekcyjne głoszone będą dzisiaj podczas wszystkich Mszy św., a od poniedziałku do środy podczas Eucharystii o godz. 9.00, 15.30 i 19.00. Studentów zapraszamy szczególnie na godz. 19.00.

Także dzisiaj społeczność Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 19 w Toruniu zaprasza do obejrzenia w naszym kościele wystawy grafik pt.: „Boży wędrowiec – św. St. Kostka”. Uczniowie zapraszają również na kiermasz wielkanocny po Mszach świętych o godz. 9.00, 10.30 i 12.00. Dochód z tego kiermaszu przeznaczony zostanie na zakup materiałów plastycznych do dalszego rozwijania talentów osób z niepełnosprawnością.

Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym odprawimy dzisiaj i w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 18.00. A Nabożeństwo Drogi Krzyżowej odbywa się w każdy piątek, również o godz. 18.00.

W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i sobota miesiąca. Nabożeństwa w te dni będą odprawione po Mszy o godz. 9.00.

Czuwanie modlitewne w duchu Taizé z adorację Krzyża przygotowane przez wspólnotę „Słowo Życia” odbędzie się w piątek o godz. 20.00.

Duszpasterstwo Akademickie „Studnia” po raz kolejny zaprasza na Dzień Skupienia dla studentek i młodych kobiet, który odbędzie się w sobotę w Domku DA. Tematem przewodnim będzie misja i powołanie kobiet. Więcej informacji znajduje się na plakacie w kruchcie kościoła.

Za tydzień, przypada I-sza niedziela miesiąca i ofiary zbierane na tacę zostaną przeznaczone na fundusz remontowo-inwestycyjny naszego kościoła, Bóg zapłać za każde wsparcie!

W przyszłą niedzielę zapraszamy na koncert chórów „Gioia di Cantare” i „Semper Iuvenes” z Zespołu Szkół Muzycznych w Toruniu, który rozpocznie się o godz. 13.00 i będzie połączony z kwestą na projekt „Zambia 2019”. Chóry ubogacą także liturgię Mszy św. o godz. 12.00.