IV Niedziela Wielkiego Postu – 26 marca 2017

Rozpoczynamy dzisiaj Akademickie Rekolekcje Wielkopostne, które zostały zatytułowane: „Przyjaźń, czyli 1 + 1 > 2”. Prowadzi je o. Jacek Olczyk – jezuita i duszpasterz akademicki. Nauki rekolekcyjne głoszone są dzisiaj pod-czas wszystkich Mszy św., a od poniedziałku do środy podczas Eucharystii o godz. 9.00, 15.30 i 19.00.

Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym odprawiamy dzisiaj i w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 18.00. A w każdy piątek, również o godz. 1800, odbywa się Nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

Społeczność Zespołu Szkół nr 6 w Toruniu zachęca do obejrzenia w naszym kościele wystawy na temat swojego patrona pt. „Czarno – białe obrazy z życia bł. ks. S. W. Frelichowskiego”. Uczniowie zapraszają również na wielkanocny kiermasz swoich prac, który odbywa się dzisiaj po Mszach świętych o godz. 9.00, 10.30 i 12.00. Dochód z tego kiermaszu przeznaczony zostanie na materiały plastyczne do dalszego rozwijania talentów osób z niepełnosprawnością.

Msza Święta w intencji mężczyzn animowana przez męską wspólnotę „Lew Judy” zostanie odprawiona w poniedziałek o godz. 18.30 w Oratorium pod Domem Zakonnym. Wszyscy mężczyźni są mile widziani!

Zapraszamy na spotkanie z cyklu „Akademia Szczęśliwego Życia”, które poprowadzi o. Mieczysław Łusiak, jezuita, dyrektor Domu Rekolekcyjnego w Suchej k. Bydgoszczy. Wykład zatytułowany „Pokochajmy swoje potrzeby” odbędzie się w środę o godz. 18.00 w Domku DA.

Za tydzień, przypada I-sza niedziela miesiąca i ofiary zebrane na tacę zostaną przeznaczone na spłatę kredytu związanego z remontem naszego kościoła. Bóg zapłać za wszelką pomoc!