IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 22 marca 2020

W tej szczególnej sytuacji Nabożeństwo Gorzkich Żali Drogi Krzyżowej zostały odwołane. Można jednak indywidualnie odprawiać te nabożeństwa, gdyż kościół cały dzień jest otwarty.

Uroczystość Zwiastowania Pańskiego przypada w środę. Tego dnia obchodzimy także Dzień Świętości Życia. W naszym kościele porządek Mszy św. i spowiedzi jak w dzień powszedni.

Natomiast w tą uroczystość zapraszamy o godz. 15.30 na Mszę św. w intencji kobiet w stanie błogosławionym. Będziemy modlić się za przyczyną św. Ignacego Loyoli – patrona matek w ciąży – o szczęśliwy poród oraz zdrowie dla matki i dziecka. A podczas Mszy o godz. 19.00 będzie możliwość rozpoczęcia duchowej adopcji dziecka poczętego.

W przyszłą niedzielę, 29 marca w tych szczególnych okolicznościach rozpoczniemy Internetowe Rekolekcje Wielkopostne zatytułowane: „Rozpoznać Boga”. Poprowadzi je o. Piotr Kwiatek – kapucyn, psycholog i wykładowca akademicki. Nauki rekolekcyjne będą każdego dnia umieszczane na naszej stronie internetowej (torun.jezuici.pl) oraz na facebook’u naszego DA.

Ze względu na zagrożenie zdrowia oraz życia ks. bp Wiesław Śmigiel udziela dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej do dnia 29 marca br. Prosimy także o wyrozumiałość i dostosowanie się do względów bezpieczeństwa, które określają, że w przestrzeni kościoła może przebywać nie więcej niż 5 osób.

Przez cały dzień nasz kościół jest otwarty, spowiadamy wg zwyczajnego porządku i zapraszamy do Adoracji Najświętszego Sakramentu oraz modlitwy indywidualnej. W niedziele będziemy także odprawiali dodatkową Mszę św. w kościele o godz. 15.30.

W zakrystii kościoła lub bezpośrednio do jezuitów można zgłaszać osoby starsze, samotne z Torunia, które potrzebują pomocy w zrobieniu zakupów lub dostarczeniu ciepłego posiłku. Wolontariusze z różnych wspólnot gromadzących się przy naszym kościele oferują taką bezpłatną pomoc. Prosimy o wrażliwość na osoby potrzebujące wokół nas!