III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 15 MARCA 2020

Zbiórka do puszek przeprowadzona w ubiegłą niedzielę i przeznaczona na misyjne Dzieło Pomocy „Ad Gentes” wyniosła 1238 zł. Bóg zapłać!

Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym odprawimy dzisiaj i w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 18.00. A Nabożeństwo Drogi Krzyżowej odbywa się w każdy piątek, również o godz. 18.00. Po tych nabożeństwach wspólnie odśpiewamy suplikację „Święty Boże, Święty Mocny”.

Wspólnota Życia Chrześcijańskiego zaprasza na półgodzinną medytację ignacjańska, która rozpocznie się w sobotę ok. godz. 19.45 w kościele.

Mając na uwadze zagrożenie zdrowia oraz życia ks. bp Wiesław Śmigiel udziela dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej do dnia 29 marca br. Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy niedzielnej we wskazanym czasie nie jest grzechem. Jednocześnie zachęcamy, aby osoby korzystające z dyspensy trwały na osobistej i rodzinnej modlitwie.

Prosimy także o wyrozumiałość i dostosowanie się do względów bezpieczeństwa, które określają, że w przestrzeni kościoła może przebywać nie więcej niż 50 osób. Natomiast przez cały dzień nasz kościół będzie otwarty i zapraszamy do Adoracji Najświętszego Sakramentu oraz modlitwy indywidualnej. W niedziele będziemy także odprawiali dodatkową Mszę św. w kościele o godz. 15.30.