III NIEDZIELA WIELKANOCNA – 5 maja 2019

XI Ogólnopolski Tydzień Biblijny rozpoczynamy dzisiaj w Kościele i tym razem jego hasło brzmi: „Głosili ewangelię mocą Ducha Świętego” (1 P 1, 12). Nawiązujemy także do Pierwszej Pielgrzymki św. Jana Pawła II do Polski w 1979 roku. Ten czas ma pomóc nam wszystkim w lepszym zaprzyjaźnieniu się z Pismem Świętym.

Przeprowadzona w ubiegłą niedzielę zbiórka do puszek na pomoc dla osób potrzebujących przyniosła kwotę 1002 zł. Bóg zapłać za to wsparcie!

Tradycyjne nabożeństwa majowe odprawiamy codziennie o godz. 18.30.

Kolejne spotkanie biblijne odbędzie się w poniedziałek o godz. 19.00 w Centrum Dialogu Społecznego przy ul. Łaziennej 22. Tym razem uczestnicy będą odkrywali historię biblijnego patriarchy Jakuba. Organizatorzy zachęcają do przyniesienia ze sobą swojego egzemplarza Pisma Świętego.

Uroczystość św. Stanisława – biskupa i męczennika, głównego patrona Polski obchodzimy w środę. Porządek Mszy św. i spowiedzi jak w dzień powszedni. Zachęcamy do modlitwy w intencji naszej Ojczyzny.

Czuwanie modlitewne w duchu Taizé organizowane przez wspólnotę „Słowo Życia” odbędzie się w naszym kościele w piątek o godz. 20.00.

Zapraszamy na warsztaty dla małżeństw i rodzin zatytułowane „Zegar Rodzinny”, których celem jest budowanie komunikacji w rodzinie i lepsze wykorzystanie jej potencjału. Warsztaty odbędą się w dniach 11-12 oraz 25-26 maja, a szczegóły i informacje o zapisach znajdują się na plakacie w przedsionku kościoła i na stronie internetowej Wspólnoty Życia Chrześcijańskiego.

Informujemy, że na naszej stronie internetowej (www.torun.jezuici.pl) w zakładce „Msze św. i spowiedź” można także znaleźć informacje dotyczące bieżącego rozkładu Mszy św. i dyżurów spowiedzi poszczególnych kapłanów.