III NIEDZIELA WIELKANOCNA – 26 kwietnia 2020

W tym szczególnym czasie sprawujemy w niedziele dodatkową Mszę św. o godz. 15.30.  Istnieje również możliwość przyjęcia Komunii świętej poza Mszą św. W tej sprawie prosimy zgłaszać się do zakrystii kościoła lub bezpośrednio do kogoś z kapłanów. Zachęcamy także, aby idąc za starożytną tradycją Kościoła i wskazaniami biskupów przyjmować Komunię św. na rękę!

W przestrzeni naszego kościoła może przebywać maksymalnie 70 osób. Ze względów bezpieczeństwa prosimy także o zachowywanie dwumetrowego odstępu przy zajmowaniu miejsc, przystępowaniu do Komunii św. oraz o zasłanianiu ust i nosa.

XII Ogólnopolski Tydzień Biblijny rozpoczynamy dzisiaj w Kościele i tym razem jego hasło brzmi: „Misterium Słowa, które stało się Chlebem życia”.  Zapraszamy do coraz większego zaprzyjaźnienia się z Pismem Świętym.

W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i sobota miesiąca. Nabożeństwa w te dni będą odprawione po Mszy o godz. 9.00.

Tradycyjne nabożeństwa majowe odprawiamy codziennie od piątku, 1 maja o godz. 18.30.

Uroczystość NMP Królowej Polski jest w tym roku przeniesiona z niedzieli, 3 maja na sobotę, 2 maja. Tego dnia będzie w naszym kościele powszedni porządek Mszy św. (8, 9, 15.30 i 19.00), ale odprawimy też dodatkową Eucharystię o godz. 12.00 w intencji naszej Ojczyzny.

Za tydzień, przypada I-sza niedziela miesiąca i ofiary zbierane na tacę zostaną przeznaczone na fundusz remontowo-inwestycyjny, dzięki któremu odnawiamy stacje Drogi Krzyżowej. Bóg zapłać za każde wsparcie!

Można zamawiać intencje Mszy św. także na odległość. Prosimy w takiej sytuacji napisać maila na adres: [email protected] i podać treść danej intencji oraz możliwe terminy jej odprawienia. Szczegóły na stronie internetowej.

Został wydany drugi numer jezuickiego kwartalnika „Manreza”, który jest dedykowany duchowości ignacjańskiej. Tytuł tego numeru brzmi: „Cel, dla którego żyjemy” i jest to numer jakby specjalnie na ten szczególny, trudny czas. Czasopismo jest dostępne na stronie: manreza.pl i także w księgarni przy naszym kościele.