III NIEDZIELA ADWENTU – 17 grudnia 2017

Ogłoszenie dotyczące kiermaszu organizowanego przez młodzież z GiLA

Zbiórka do puszek na „Pomoc Kościołowi na Wschodzie” przeprowadzona w ubiegłą niedzielę przyniosła kwotę 3336 zł. Bóg zapłać za każdą ofiarę!

W ubiegłą niedzielę odbył się finał tegorocznej akcji „Szlachetna Paczka”. Dzięki Państwa wsparciu i wspólnym zaangażowaniu udało nam się pomóc dwóm rodzinom. Łącznie zapakowaliśmy 25 kartonów z darami i zapewniliśmy także wszystkie większe potrzeby, takie jak np. węgiel czy lodówka. Serdecznie dziękujemy za każdy gest życzliwości i wsparcia!

Spowiedź w naszym kościele odbywa się dzisiaj i w następną niedzielę podczas wszystkich Mszy św., a od poniedziałku do soboty spowiadamy bez przerwy w godz. 7.00 – 20.00.

W dni powszednie Adwentu o godz. 7.00 odprawiane są Roraty. Studentów zapraszamy szczególnie we wtorki i piątki, gdyż w te dni po Roratach odbywa się także wspólne śniadanie.

Msza Święta w intencji mężczyzn animowana przez męską wspólnotę „Lew Judy” zostanie odprawiona w poniedziałek o godz. 19.00 w kościele, a później odbędzie się czuwanie wraz z konferencją „Mężczyźni Adwentu”.

W przyszłą niedzielę czyli 24 grudnia Msze św. w naszym kościele tylko o godz. 7.30, 9.00, 10.30 i 12.00. A zatem odwołane są Msze św. popołudniowe czyli o godz. 17.00, 19.00 i 20.30.

Zapraszamy natomiast na Pasterkę w intencji wszystkich Wiernych uczęszczających do naszego kościoła, którą tradycyjnie odprawimy 24 grudnia (niedziela) o godz. 24.00. Wcześniej koncert zespołu „Portamus Gaudium” rozpocznie się już o godz. 23.30.

Wigilia dla osób samotnych, którą organizujemy wspólnie z Klubem Inteligencji Katolickiej w Toruniu, odbędzie się w niedzielę, 24 grudnia o godz. 15.30 w Domku DA przy naszym kościele. Zapraszamy osoby samotne do udziału w tej wieczerzy wigilijnej. Więcej szczegółów na plakacie w przedsionku kościoła.

W księgarni przy naszym kościele są do nabycia opłatki wigilijne i świece Caritas. Opłatki można również otrzymać w zakrystii.

Ogłoszenie kogoś ze studentów na temat kolejnego numeru „Podaj Dalej”.