III NIEDZIELA ADWENTU – 16 grudnia 2018

Przeprowadzona w ubiegłą niedzielę kwesta na Ośrodek dla Dzieci Niewidomych w Laskach k. W-wy przyniosła kwotę 9512 zł. Bóg zapłać za tak hojne wsparcie.

Rozpoczynamy dzisiaj na wszystkich Mszach św. Rekolekcje Adwentowe zatytułowane „Czy Syn Człowieczy znajdzie wiarę, gdy przyjdzie?”, które prowadzi Ks. Tomasz Dutkiewicz – wykładowca akademicki i duszpasterz. A od poniedziałku do środy nauki rekolekcyjne będą głoszone podczas Eucharystii o godz. 9.00, 15.30 i 19.00. Zapraszamy!

Spowiedź w naszym kościele odbywa się dzisiaj i w następną niedzielę podczas wszystkich Mszy św., a od poniedziałku do soboty spowiadamy bez przerwy w godz. 7.00 – 20.00.

W dni powszednie Adwentu o godz. 7.00 odprawiane są Roraty. Studentów zapraszamy szczególnie we wtorki i piątki i w te dni po Roratach od-bywa się także wspólne śniadanie.

Msza Święta w intencji mężczyzn animowana przez męską wspólnotę „Lew Judy” zostanie odprawiona w piątek o godz. 19.00 w kościele, a później od-będzie się czuwanie dla mężczyzn wraz z konferencją i Adoracją Najświętszego Sakramentu.

Wspólnota Życia Chrześcijańskiego zaprasza na półgodzinną medytację ignacjańską, która rozpocznie się w sobotę o godz. 19.45 w kościele.

W naszym kościele można obejrzeć wystawę zatytułowaną „Droga do świętości św. Stanisława Kostki”, która została przygotowana przez Bibliotekę Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.

Duszpasterstwo Akademickie „Studnia” prowadzi rekrutację do Projektu Kirgistan 2019. Poszukujemy wolontariuszy, którzy około 20 czerwca 2019 roku udadzą się do prowadzonego przez jezuitów „Dziecięcego ośrodka wypoczynkowo-rehabilitacyjnego” nad jeziorem Issyk-Kul w Kirgistanie. Więcej informacji na stronie internetowej i u duszpasterzy.

W księgarni przy naszym kościele są do nabycia opłatki wigilijne i świece Caritas. Opłatki można również otrzymać w zakrystii.

Ogłoszenie o zbiórce na rzecz grupy wolontariuszy wyjeżdżających do Zambii.