II NIEDZIELA ZWYKŁA – 14 stycznia 2018

Ofiary zbierane na tacę w ubiegłą niedzielę i przeznaczone na spłatę kredytu związanego z renowacją naszego kościoła wyniosły 5774 zł. Bóg zapłać za udzielone wsparcie!

Kolęda czyli Wizyta Duszpasterska w Domach Studenckich „Centrum” odbędzie się w tym tygodniu według następującego porządku: poniedziałek – akademik nr 1 i 6, wtorek – akademik nr 5 i 6, środa – akademik nr 3 i 5, czwartek – akademik nr 2 i 3, piątek – akademik nr 1 i 2. Zapisywać się można na portierni i bezpośrednio u duszpasterzy akademickich.

Tydzień Modlitwy o Jedność Chrześcijan rozpoczynamy 18 stycznia i w tym roku jest on obchodzony pod hasłem: Prawica Twoja wsławiła się mocą (Wj 15,6). Zachęcamy do modlitwy w tej intencji.

Polecamy nowy film pt. „Ignacy Loyola”, który opowiada historię życia i przemiany św. Ignacego Loyoli – założyciela jezuitów. Będzie można go obejrzeć na specjalnym seansie w piątek o godz. 20.00 w kinie w Centrum Sztuki Współczesnej przy ul. Wały Generała Władysława Sikorskiego 13. Bilety w cenie 12 i 14 zł do nabycia przed seansem.

Wspólnota Życia Chrześcijańskiego zaprasza na półgodzinną medytację ignacjańska, która rozpocznie się w sobotę o godz. 19.45 w kościele.

Msza św. w intencji osób modlących się o dobrego współmałżonka dla siebie zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 10.30. Po Eucharystii zapraszamy te osoby na spotkanie integracyjne do Domku DA.

Jak Państwo wiedzą nasz kościół jest także „stałym konfesjonałem” i spowiadamy tutaj wiele godzin każdego dnia. Traktujemy to jako ważną część naszej posługi. Planujemy w tym kontekście zainstalować w naszym kościele dwa nowe, dźwiękoszczelne konfesjonały, które stworzą lepsze warunki do przeżywania tego sakramentu zarówno dla penitenta jak i dla kapłana.
Koszt tych dwóch, nowych konfesjonałów wyniesie ponad 40 tys. złotych i dlatego prosimy o wsparcie tej inwestycji. Można to zrobić przekazując ofiarę w kopercie z napisem „konfesjonały” lub też dokonać przelewu na nasze konto z tym samym dopiskiem. Numer konta znajduje się na naszej stronie internetowej i w gablocie w przedsionku kościoła. A bardziej szczegółowe informacje o tych nowych konfesjonałach i także numer konta można uzyskać w zakrystii. Z góry dziękujemy za każdą ofiarę.