II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 25 lutego 2018

Dzisiaj obchodzimy Dzień modlitwy i solidarności z misjonarzami. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich misjonarzach, a ofiary złożone do skarbony przed głównym wyjściem z kościoła zostaną przeznaczone na misyjne Dzieło Pomocy „Ad Gentes”. Bóg zapłać za każde wsparcie!

W naszym kościele zostały zamontowane dwa nowe, dźwiękoszczelne konfesjonały, które polepszają warunki do przeżywania spowiedzi zarówno dla penitenta jak i dla kapłana. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za przekazane na ten cel 16454 zł. Mszę św. w intencji tych wszystkich ofiarodawców odprawimy w poniedziałek o godz. 15.30, a w każdą środę o godz. 19.00 sprawujemy Eucharystię za wszystkich naszych dobroczyńców.

Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym odprawimy dzisiaj i w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 18.00. A w każdy piątek, również o godz. 18.00, odbywa się Nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

Rekolekcje dla mężczyzn zatytułowane „Abraham – nowa nadzieja” rozpoczną się w naszym kościele w poniedziałek o godz. 19.00 i potrwają do środy włącznie. Nauki rekolekcyjne będzie głosił o. Adam Czuszel – paulin. A więcej informacji na plakatach i w internecie.

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Akademia Szczęśliwego Życia”, które poprowadzi o. Mieczysław Łusiak, jezuita, dyrektor Domu Rekolekcyjnego w Suchej k. Bydgoszczy. Wykład zatytułowany „Poczucie winy” odbędzie się w środę o godz. 18.00 w Domku DA.

W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i sobota miesiąca. Nabożeństwa w te dni będą odprawione po Mszy o godz. 9.00.

Wspólnota Życia Chrześcijańskiego zaprasza na półgodzinną medytację ignacjańska, która rozpocznie się w sobotę o godz. 19.45 w kościele.

Za tydzień, przypada także I-sza niedziela miesiąca i ofiary zbierane na tacę zostaną przeznaczone na spłatę kredytu związanego z remontem naszego kościoła. Bóg zapłać za wszelką pomoc!

Zapraszamy szczególnie studentów, doktorantów i pracowników akademickich do udziału w Rekolekcjach Ignacjańskich w życiu codziennym, które rozpoczną się w czwartek, 1 marca i potrwają trzy tygodnie. Więcej informacji na plakatach i na naszej stronie internetowej.