II NIEDZIELA ADWENTU – 10 grudnia 2017

Biskup Wiesław Śmigiel przejął już kanonicznie diecezję toruńską jako jej biskup diecezjalny. Uroczysty ingres nowego Biskupa Toruńskiego do bazyliki katedralnej nastąpi dzisiaj o godz. 12.00 w Katedrze św. Janów. Zachęcamy do pamięci modlitewnej i do udziału w tej uroczystości!

Ofiary zbierane na tacę w ubiegłą niedzielę i przeznaczone na spłatę kredytu związanego z remontem naszego kościoła wyniosły 7579 zł. Bóg zapłać!

Rozpoczynamy dzisiaj na wszystkich Mszach św. Rekolekcje Adwentowe zatytułowane „Wezwani do radości”, które prowadzi o. Andrzej Migacz SJ – rektor seminarium jezuitów w Krakowie i rekolekcjonista. A od poniedziałku do środy nauki rekolekcyjne będą głoszone podczas Eucharystii o godz. 9.00, 15.30 i 19.00. Zapraszamy!

Msza św. w intencji osób modlących się o dobrego współmałżonka dla siebie zostanie odprawiona dzisiaj o godz. 10.30. Po Eucharystii zapraszamy te osoby na spotkanie integracyjne do Domku DA.

W dni powszednie Adwentu o godz. 7.00 odprawiane są Roraty. Studentów zapraszamy szczególnie we wtorki i piątki, gdyż w te dni po Roratach odbywa się także wspólne śniadanie.

Złożenie kwiatów przed tablicą przy naszym kościele upamiętniającą demonstracje z roku 1982 dokona się w nocy z 12/13 grudnia o godz. 24.00. Natomiast Msza św. w intencji ofiar stanu wojennego zostanie od-prawiona w środę, 13 grudnia o godz. 19.00.

Duszpasterstwo Akademickie „Studnia” zaprasza nie tylko studentów, ale wszystkie osoby pragnące pogłębić swoją wiarę, na spotkanie z cyklu „Wiara szukająca zrozumienia”, które odbędzie się w piątek o godz. 20.00 w Domku DA. Więcej informacji na plakatach i w internecie.

Wspólnota Życia Chrześcijańskiego w Toruniu zaprasza na adwentowe spotkanie pod hasłem „Posłani, aby odnowić świat”, które rozpocznie się w sobotę o godz. 12.00 w Centrum Dialogu przy pl. Frelichowskiego 1. Więcej szczegółów na plakatach i w internecie.

Wigilia dla osób samotnych, którą organizujemy wspólnie z Klubem Inteligencji Katolickiej w Toruniu, odbędzie się w niedzielę, 24 grudnia o godz. 15.30 w Domku DA przy naszym kościele. Zapraszamy osoby samotne do udziału w tej wieczerzy wigilijnej. Więcej szczegółów na plakacie w przedsionku kościoła.

W księgarni przy naszym kościele są do nabycia opłatki wigilijne i świece Caritas. Opłatki można również otrzymać w zakrystii.

Dzisiaj odbywa się zbiórka do puszek na „Pomoc Kościołowi na Wschodzie”. Ofiary złożone do skarbony przed głównym wyjściem z kościoła przeznaczone będą na ten cel. Bóg zapłać za wszelkie wsparcie!