I NIEDZIELA ADWENTU – 3 grudnia 2017

Pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczynamy dzisiaj nowy rok liturgiczny. Tradycyjnie w dni powszednie Adwentu o godz. 7.00 odprawiane są Roraty czyli Msze Święte ku czci Najświętszej Maryi Panny. Studentów zapraszamy szczególnie we wtorki i piątki, a w te dni po Roratach będzie także wspólne śniadanie.

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP obchodzimy w najbliższy piątek. Msze św. tego dnia jak w dzień powszedni. Zapraszamy również na „Nabożeństwo w Godzinę Łaski”, które rozpocznie się o godz. 12.00.

Biskup Wiesław Śmigiel przejmie kanonicznie diecezję toruńską jako jej biskup diecezjalny w piątek o godz. 17.00 w katedrze Św. Janów. A uroczysty ingres nowego Biskupa Toruńskiego do bazyliki katedralnej nastąpi w niedzielę o godz. 12.00. Natomiast modlitewne czuwanie w intencji biskupa Wiesława Śmigla rozpocznie się w sobotę o godz. 18.00 w naszym kościele i zakończy się Mszą św., którą tego dnia odprawimy wyjątkowo o godz. 20.00. Zachęcamy do udziału w tych uroczystościach!

Duszpasterstwo Akademickie „Studnia” zaprasza nie tylko studentów, ale wszystkie osoby pragnące pogłębić swoją wiarę, na spotkanie z cyklu „Wiara szukająca zrozumienia”, które odbędzie się w piątek o godz. 20.00 w Domku DA. Więcej informacji na plakatach i w internecie.

Rekolekcje Adwentowe w naszym kościele rozpoczniemy w przyszłą niedzielę i prowadzi je o. Andrzej Migacz SJ – rektor seminarium i rekolekcjonista. Więcej informacji na plakatach i w internecie, zapraszamy!

Msza św. w intencji osób modlących się o dobrego współmałżonka dla siebie zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 10.30. Po Eucharystii zapraszamy te osoby na spotkanie integracyjne do Domku DA.

Został już tylko tydzień do finału Szlachetnej Paczki. Nasze dwie rodziny nadal oczekują na wsparcie: węgiel na zimę, lodówka i kabina prysznicowa. Szczegółowe potrzeby są wypisane na plakatach w kruchcie kościoła. Te różne dary można w tym tygodniu przynosić po godzinie 17-tej do Domku DA, gdzie dyżurować będą wolontariusze. Serdecznie dziękujemy za wsparcie!

Wigilia dla osób samotnych odbędzie się w niedzielę, 24 grudnia o godz. 15.30 w Domku DA przy naszym kościele. Zapraszamy osoby samotne i prosimy także o wsparcie przy organizacji tej wieczerzy. Więcej szczegółów na plakacie w przedsionku kościoła.

W księgarni przy naszym kościele są już do nabycia opłatki wigilijne i świece Caritas. Opłatki można również otrzymać w zakrystii.