I NIEDZIELA ADWENTU – 2 grudnia 2018

Pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczynamy dzisiaj nowy rok liturgiczny. Tradycyjnie w dni powszednie Adwentu o godz. 7.00 odprawiane są Roraty czyli Msze Święte ku czci Najświętszej Maryi Panny. Studentów zapraszamy szczególnie we wtorki i piątki, a w te dni po Roratach będzie także wspólne śniadanie.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Nabożeństwo tego dnia zostanie odprawione po Mszy o godz. 9.00.

Spotkanie otwarte z cyklu „Dialogi na rynku” zatytułowane „Po co Małżeństwo?” odbędzie się w piątek o godz. 20.00 w naszym kościele. Specjalnymi gośćmi będą Monika i Marcin Gomułkowie. Pytania, które będą wykorzystane podczas tego spotkania, prosimy przesyłać na adres toruńskich jezuitów: [email protected]

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP obchodzimy w najbliższą sobotę. Msze św. tego dnia jak w dzień powszedni. Zapraszamy również na „Nabożeństwo w Godzinę Łaski”, które rozpocznie się o godz. 12.00.

Duszpasterstwo Akademickie „Studnia” prowadzi rekrutację do Projektu Kirgistan 2019. Poszukujemy wolontariuszy, którzy około 20 czerwca 2019 roku udadzą się do prowadzonego przez jezuitów „Dziecięcego ośrodka wypoczynkowo-rehabilitacyjnego” nad jeziorem Issyk-Kul w Kirgistanie. Więcej informacji na stronie internetowej i u duszpasterzy.

Nadal można przekazywać dary dla potrzebującej rodziny w ramach akcji Szlachetna Paczka. Największe potrzeby to kołdra, kurtki, żywność trwała i środki czystości. Dary można przynosić codziennie w godz. od 18 do 22 do Domku DA znajdującego się z tyłu kościoła. Szczegółowe informacje umieszczone są na plakacie w kruchcie kościoła. Za wszelkie wsparcie dziękujemy.

Parafia Katedralne organizuje Wigilię dla osób samotnych, która odbędzie się 24 grudnia w Piwnicy pod św. Janami przy ul Żeglarskiej 16. Z racji ograniczonej liczby miejsc obowiązują zapisy do dnia 16 grudnia pod numerem telefonu podanym na plakacie, który znajduje się w kruchcie kościoła.

Dzisiaj odbywa się w naszym kościele zbiórka do puszek na „Pomoc Kościołowi na Wschodzie”. Ofiary złożone do skarbony przed głównym wyjściem z kościoła przeznaczone będą na ten cel. Bóg zapłać za wszelkie wsparcie!

W księgarni przy naszym kościele są już do nabycia opłatki wigilijne i świece Caritas. Opłatki można również otrzymać w zakrystii.