Rok Ignacjański

Jubileuszowy Rok Ignacjański w Towarzystwie Jezusowym na całym świecie trwa od 20 maja 2021 do 31 lipca 2022 roku. Hasło Roku Ignacjańskiego brzmi: „W Chrystusie ujrzeć wszystko na nowo”. Jezuici i wszyscy, którym bliska jest duchowość ignacjańska, będą w tym czasie świętowali 500-lecie nawrócenia św. Ignacego (20 maja 1521) oraz 400-lecie jego kanonizacji (12 marca 1622).

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego czyli odpust w Kościele Akademickim przypada w niedzielę, 23 maja. Tego dnia inaugurujemy także Jubileuszowy Rok Ignacjański w Toruniu i uroczysta Eucharystia jubileuszowo-odpustowa pod przewodnictwem O. Prowincjała Tomasza Ortmanna SJ zostanie odprawiona o godz. 12.00. Zapraszamy do wspólnego świętowania świętowania.

Kościół Akademicki jest na czas trwania Roku Ignacjańskiego świątynią jubileuszową, którą pobożnie nawiedzając można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami: stan łaski uświęcającej, przystąpienie do Komunii świętej i modlitwa w intencjach Ojca Świętego. Zapraszamy do korzystania ze skarbca łask Kościoła.

Zachęcamy także do śledzenia informacji i wydarzeń dotyczących obchodów jubileuszowych, które przedstawiane są na stronie: https://jezuici.pl/tematy/wiadomosci/rok-inacjanski/

Zapraszamy również do zapoznania się z przesłaniem Generała Jezuitów zapowiadającym Rok Ignacjańskim: https://www.ekai.pl/dokumenty/rok-ignacjanski-2021-2022-szczegolna-okazja-przeslanie-generala-jezuitow-zapowiadajace-rok-ignacjanski/