ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO – 24 maja 2015

W dzień drugiej tury Wyborów Prezydenckich zachęcamy do modlitwy za naszą ojczyznę. Nauczanie Kościoła przypomina nam, że „obywatele powinni, na ile to możliwe, brać czynny udział w życiu publicznym” (KKK 1915). Dlatego katolicy nie mogą się zwalniać z udziału w tworzeniu dobra wspólnego, a jedną z jego form jest uczestnictwo w wyborach.

Dzisiaj w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego obchodzimy święto patronalne naszego kościoła i także 70-lecie pobytu jezuitów przy kościele pw. Św. Ducha w Toruniu. Uroczysta Msza św. odpustowa i dziękczynna, której będzie przewodniczył Prowincjał jezuitów o. To-masz Kot SJ, zostanie odprawiona dzisiaj o godz. 12.00. Także dzisiaj o godz. 16.00 studenci z naszego DA zapraszają na tańce radosne przed kościołem, a o godz. 18.00 odbędzie się koncert zespołu studenckie-go „Szir Chadasz”. Zapraszamy do świętowania razem z nami.

Tradycyjne Nabożeństwa Majowe sprawujemy codziennie o godz. 18.30. Zapraszamy.

Msza św. w intencji mężczyzna animowana przez wspólnotę „Lew Judy” zostanie odprawiona w poniedziałek o godz. 19.00.

„Marsz dla życia i rodziny” odbędzie się w przyszłą niedzielę w Toruniu. Formowanie marszu rozpocznie się o godz. 14.00 na Rynku Staromiejskim przed naszym kościołem. Przyjdź z rodziną i przyjaciółmi.

Msza św. w intencji osób modlących się o dobrego współmałżonka dla siebie zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 17.00. Po Eucharystii zapraszamy na spotkanie do Domku DA.

Ogłoszenie kogoś z wolontariuszy o zbiórce na Stowarzyszenie „Wędka”.