XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 19 listopada 2017

Komunikat w sprawie kanonicznego objęcia diecezji przez nowego Biskupa Toruńskiego i jego ingresu do bazyliki katedralnej Św. Janów w Toruniu
Biskup Wiesław Śmigiel przejmie kanonicznie diecezję toruńską jako jej biskup diecezjalny w dniu 8 grudnia o godz. 17.00, w bazylice katedralnej Św. Janów w Toruniu. Wskazana jest obecność kapłanów, osób konsekrowanych i wiernych świeckich, zwłaszcza z parafii toruńskich i parafii podmiejskich Torunia.
Uroczysty ingres nowego Biskupa Toruńskiego do bazyliki katedralnej Św. Janów w Toruniu nastąpi w dniu 10 grudnia (niedziela), o godz. 12.00. W ingresie, wraz z Nuncjuszem Apostolskim w Polsce i przedstawicielami Episkopatu Polski, uczestniczą kapłani i delegacje parafii całej diecezji.
W dniu 9 grudnia (sobota) o godzinie 18.00 w kościele p.w. Ducha Świętego w Toruniu (O.O. Jezuici) rozpocznie się modlitewne czuwanie młodzieży. W dniu ingresu, o godz. 12.00, odezwą się dzwony kościołów diecezji toruńskiej.

+ Andrzej Suski
Administrator Apostolski Diecezji Toruńskiej

Dzisiaj odbywa się po raz pierwszy w całym Kościele I Światowy Dzień Ubogich pod hasłem „Nie miłujmy słowem, ale czynem”. Ten dzień nie jest wezwaniem do jakiejś jednostkowej akcji, ale zaproszeniem do codziennej pomocy ubogim, przez 365 dni w roku.

Zbiórka do puszek na pomoc dla chrześcijan na Bliskim Wschodzie przeprowadzona w ubiegłą niedzielę przyniosła kwotę 2404 zł. Bóg zapłać za wszelką pomoc!

Msza św. w intencji osób modlących się o dobrego współmałżonka dla siebie zostanie odprawiona dzisiaj o godz. 10.30. Po Eucharystii zapraszamy te osoby na spotkanie integracyjne do Domku DA.

Duszpasterstwo Akademickie „Studnia” zaprasza nie tylko studentów, ale wszystkie osoby pragnące pogłębić swoją wiarę, na spotkanie z cyklu „Wiara szukająca zrozumienia”, które odbędzie się w piątek o godz. 20.00 w Domku DA. Więcej informacji na plakatach i w internecie.

Duszpasterstwo Akademickie „Studnia” prowadzi nabór osób do projektu wolontariatu „Zambia 2018”, którego zwieńczeniem będzie miesięczny wyjazd grupy 8 wolontariuszy do Zambii w sierpniu przyszłego roku. Ta grupa wspomoże budowę farmy w miejscowości Kasisi i będzie także pracowała wśród dzieci w lokalnym sierocińcu. Więcej informacji na stronie internetowej i u duszpasterzy akademickich.