XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 5 listopada 2017

Zbiórka przeprowadzona w ubiegłą niedzielę w ramach „Kiermaszu Misyjnego” przyniosła kwotę 4508 zł. Bóg zapłać za to wsparcie projektu wolontariatu „Zambia 2018”.

Do środy włącznie o godz. 18.40 będziemy wyczytywać i modlić się za zmarłych poleconych w tegorocznych wypominkach.

Msza św. intencji zmarłych profesorów Uniwersytetu Mikołaja Kopernika zostanie odprawiona w środę o godz. 19.00. Natomiast w czwartek także podczas Mszy o godz. 19.00 będziemy powierzać Bogu zmarłych nauczycieli, uczniów i pracowników Gimnazjum i Liceum Akademickiego w Toruniu.

Czuwanie modlitewne w duchu Taizé przygotowane przez wspólnotę „Słowo Życia” odbędzie się w piątek o godz. 20.00. Zostanie także wygłoszona krótka katecheza na temat darów Ducha Świętego.

Duszpasterstwo Akademickie „Studnia” rozpoczyna nabór osób do projektu wolontariatu „Zambia 2018”, którego zwieńczeniem będzie miesięczny wyjazd grupy 8 wolontariuszy do Zambii w sierpniu przyszłego roku. Ta grupa wspomoże budowę farmy w miejscowości Kasisi i będzie także pracowała wśród dzieci w lokalnym sierocińcu. Więcej informacji na naszej stronie internetowej i u duszpasterzy akademickich.

Dzisiaj przy naszym kościele odbywa się zbiórka podpisów pod projektem ustawodawczej inicjatywy obywatelskiej „Zatrzymaj aborcję”. Episkopat Polski popiera tą inicjatywę, której celem jest wyeliminowanie z polskiego prawa możliwości zabijania dzieci w fazie prenatalnej z podejrzeniem choroby, co w 2015 r. stanowiło 96% aborcji w Polsce. Bp. Andrzej Suski zachęca wszystkich do poparcia tej inicjatywy.

Ogłoszenie kogoś ze studentów na temat kolejnego numeru „Podaj Dalej”.